רצח המדען בת"א: יצאניות סיממו ודקרו בשביל 2,000 שקל

פוענח הרצח של ד"ר אלי ללוז בדירתו בצפון ת"א בשבוע שעבר: המשטרה עצרה שתי יצאניות ואת בני זוגן בחשד למעורבות ברצח. מפרטי החקירה שהותרו לפרסום עולה כי היצאניות הגיעו לדירה, סיממו את ללוז ולאחר מכן דקרו אותו למוות. בהמשך, על פי החשד, הן גנבו סכום של 2,000 שקלים ומסך טלוויזיה, הציתו את הדירה - ונמלטו

פוענח רצח המדען ד"ר אלי ללוז בצפון תל אביב: בית המשפט התיר היום לפרסום כי נעצרו ארבעה חשודים במעורבות ברצח בשבוע שעבר. בית משפט השלום בתל אביב האריך את מעצרם של הארבעה, שתי יצאניות בשנות ה-20 המוקדמות לחייהן, ושני בני הזוג שלהן. פרטיהם המזהים ותמונותיהם של החשודים עדיין אסורים לפרסום.

מהפרטים שנאספו בידי צוות החקירה המיוחד בראשותו של רפ"ק ניסים דאודי, עולה כי ללוז ז"ל הזמין את אחת היצאניות, שוהה בלתי חוקית בארץ, לבילוי בדירתו שברחוב דיזנגוף בת"א. היצאנית הציעה לו להביא עמה חברה נוספת - גם היא יצאנית שמוצאה מאותה ארץ.

מספר דקות לאחר שנכנסו לדירה, כך חושדים במשטרה, סיממו השתיים את המדען ולאחר שהכרתו התערפלה - דקרו אותו למוות. לאחר מכן נשארו שתי הבנות בדירה במשך כ-40 דקות, במהלכן שתו לשוכרה וגנבו כ-2,000 שקלים במזומן וכן מסך טלוויזיה.

על פי החשד, לאחר הרצח החליטו הצעירות להעלות באש את הדירה באמצעות אלכוהול. הן פיזרו את החומר הדליק בבית, הציתו אותו ולאחר מכן נמלטו מהמקום במונית, שאותה עדיין מנסה המשטרה לאתר. אחת החשודות, שנעצרה כבר ביום רביעי שעבר, הודתה ברצח ואף שחזרה אותם בפני החוקרים.

גופת המומחה לכימיה נמצאה חרוכה עם סימני דקירות

גופתו של ד"ר אלי ללוז, מומחה בכימיה, נמצאה ביום שלישי שעבר בדירתו בצפון רחוב דיזנגוף, כשהיא חרוכה ועליה סימני אלימות קשים. בחקירה ראשונית התברר כי ללוז, אזרח צרפתי, שהה בדירה שבבעלותו במשך כמה שבועות בשנה, והגיע לישראל בפעם האחרונה ימים ספורים לפני הרצח.

השכנה בדירה ממול היא זו שהזעיקה את כוחות הכבאות, לאחר שהריחה ריח שריפה בשעות הבוקר וחששה כי מדובר בשריפה בביתה. לאחר כוחות הכבאות שהגיעו לזירה וידאו כי לא מדובר בדירה שלה, ביקשו לבדוק את הדירות הסמוכות ובמהלך הסריקה גילו את הגופה והזעיקו את המשטרה. השכנה מספרת כי ההרוג היה "צרפתי מבוגר שלעיתים התנהג באופן מעט מוזר".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת