סנגורו של דורס לי זיתוני ז"ל: "הדורס של זיתוני ז"ל מפחד מנקמה"

תאונת "הפגע וברח" שבה נהרגה לי זיתוני ז"ל זוכה להתייחסות מחודשת בצרפת בעקבות התערבותה של קרלה ברוני בפרשה. היום יכנסו סניגורי החשודים בדריסה מסיבת עיתונאים בה יתייחסו לפרשה. עורך הדין שמייצג את החשוד העיקרי בדריסה והפקרה של זיתוני: "שניהם מתים מפחד כי הם חוששים מנקמה"

סנגוריהם של החשודים בדריסתה למוות של לי זיתוני ז"ל, יכנסו היום מסיבת עיתונאים שבה יתייחסו לראשונה לפרשה בפומבי. בריאיון ל"מעריב", אמר עו"ד ז'וזף כהן-סבאן, המייצג את החשוד העיקרי בדריסה, כי מרשו לא זומן עד כה לחקירה. "שניהם מתים מפחד כי הם חוששים מנקמה", אמר והוסיף "אבל הם בהחלט מוכנים להיענות לכל זימון של בית משפט צרפתי ואפילו ללכת לכלא, אם צריך".

לאחרונה החלו גם כלי התקשורת במדינה להתייחס למקרה ולפרסם כתבות שעוסקות בו. ההתעניינות גברה לאחר מכתבה של קרלה ברוני, הגברת הראשונה של צרפת, שפנתה לאמה של זיתוני והביעה בפניה את תנחומיה.

בימים האחרונים פרסמו כמה ערוצי טלוויזיה כתבות שעסקו בפרשה, בהן הוצגו גם חבריה של לי, שמנהלים מאבק ממושך להסגרת דורסיה, וזירת התאונה במרכז תל אביב. גם העיתון "לה פריזיין" פרסם כתבה גדולה שעסקה בפרשה. על פי הכתבה שהתפרסמה בעיתון, בין ישראל לצרפת קיימת "תסבוכת משפטית", מאחר שהחוק הצרפתי לא מאפשר להסגיר את החשודים.

העיתון פרסם כי רק לאחר הגשת תלונה רשמית בנושא יתאפשר לרשויות לחקור את השניים בצרפת. עם זאת, עד כה לא הגישו המשפחה או המדינה תלונה כזו.

לפני כשבועיים זומן אחד משני החשודים בדריסה לחקירה שאינה קשורה לפרשה. הוא שוחרר בתום החקירה ולא ננקטו נגדו כל הליכים. עם זאת, הזימון סייע לרשויות החוק בצרפת לאתר את מקום מגוריהם של השניים שלא היה ידוע עד כה, משום שהם לא היו רשומים כבעלי כתובת קבועה במדינה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת