אחרי 72 נקודות: הרישיון יישלל לתשעה חודשים

מיום ראשון ייכנסו לתוקף תקנות מחמירות שעליהן חתם שר התחבורה. לפיהן, מי שייצבור לחובתו עבירות תנועה רבות יידרש לעבור שוב מבחן תיאוריה וטסט כדי לשוב ולאחוז בהגה. השר אהרונוביץ' הציב יעד: פחות מ-200 הרוגים בתאונות בשנה

מי שלא ממש מקפיד לנהוג לפי החוק, כדאי שיתחיל לגלות משנה זהירות על הכביש: החל מיום ראשון הקרוב ייפסל למשך תשעה חודשים רישיונו של נהג שייצבור לחובתו 72 נקודות ויותר. התנאי לחידוש ההיתר לנהיגה יהיה עמידה בבדיקות של המכון הרפואי לבטיחות בדרכים, לצד הצלחה וכן במבחן עיוני (תיאוריה) והמעשי (טסט).

מדובר בהחמרת היחס לעברייני תנועה, שכן עד נהוג היה לפסול את רישיונו של נהג שצבר לחובתו 36 נקודות ויותר לתקופה של שלושה חודשים בלבד. כדי לחדש את ההיתר הוא נדרש לעבור מבחן עיוני בלבד.

התקנה החדשה לא תהיה בתוקף לגבי נהגים שכבר נרשמו לחובתם 72 נקודות ויותר - אלא אם אלא ייצברו עוד 12 נקודות לפחות אחרי שיישום המדיניות החדשה יחל.

התקנות החדשות בנושא נחתמו על ידי שר התחבורה, ישראל כץ, שהסביר כי המדיניות החדשה תאפשר התמודדות טובה יותר עם עברייני תנועה מועדים ותמנע מהם להתחמק מחובותיהם.

במאגר הנתונים של משרד התחבורה רשומים יותר 10,000 נהגים שצברו 72 נקודות ויותר - וכן יותר מ-66,000 נהגים שצברו בין 36 ל-72 נקודות.

רפורמה באכיפת דיני תעבורה

בתוך כך, היום התקיים כנס בנושא הרפורמה באכיפת דיני תעבורה, בראשות מפכ"ל המשטרה יוחנן דנינו ובהשתתפות השר לביטחון פנים ח"כ יצחק אהרונוביץ, פרקליט המדינה עו"ד משה לדור, ראש אגף התנועה ניצב ברונו שטיין ומנכ"ל הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים. את הכנס העברנו בשידור חי כאן בחדשות 2 באינטרנט.

יום העיון נועד לסכם עבודת מטה משותפת לאגף התנועה ולפרקליטות המדינה בנושא שיפור כושר ההרתעה על ידי החמרת עמדת התביעה לדרישת עונש ההולם עבירות תעבורה נבחרות וביניהן נהיגה ללא רישיון נהיגה, נהיגה בשכרות, עבירות מהירות, אור אדום, אי מתן זכות קדימה להולך רגל במעבר חציה, עקיפת קו לבן, תאונות דרכים קשות והפקרה אחרי פגיעה. במהלכו אמר השר לביטחון הפנים יצחק אהרונוביץ', כי היעד הוא פחות מ-200 הרוגים בתאונות דרכים השנה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת