אביה של הישראלית שנרצחה בגרמניה: "מצאו את בתי מתה במיטה שלה"

סואעד חמזה, ערביה ישראלית בת 26, נמצאה בשבוע שעבר ללא רוח חיים במעונות האוניברסיטה הגרמנית בה למדה רפואה. מוחמד, אביה של הנרצחת, סיפר כיצד גילתה המשפחה על האסון: המשטרה פרצה את הדלת שלה ומצאו אותה מתה במיטה". באשר לחשד שמדובר ברצח על רקע לאומני אמר האב: "נחכה עד שתסתיים החקירה"

סועאד חמזה, צעירה ערביה-ישראלית בת 26, נמצאה בשבוע שעבר ללא רוח חיים במעונות סמוך לאוניברסיטת גטינגן במרכז המדינה. ההערכה הראשונית של המשטרה המקומית היא שהצעירה נרצחה על רקע לאומני. אביה מוחמד חמזה: "מצאו את הבת שלי מתה במיטה שלה".

האב תיאר לחדשות 2 כיצד גילתה המשפחה שבתם נרצחה: "בתחילת שבוע שעבר סועאד היתה אמורה להגיע לחופשה כאן בישראל לרגל חג המולד. כשהיא לא עדכנה אותנו התחלנו לדאוג, התחלנו לחפש כל מיני טלפונים של חברים מכירים מגמרניה על מנת שנסביר להם והם יעזרו לנו שמה".

מוחמד המשיך וסיפר כי "בסופו של דבר החלטנו שמישהו מהמכירים שלה, מהחבר'ה שלה ייגש לבניין שהיא לומדת ושיפתחו לו שם ואם לא יכולים אז שייגש למשטרה ובעזרתה יפרצו את הדלת. זה מה שהיה, המשטרה ניגשה איתם ביחד, פרצו את הדלת שלה ומצאו אותה מתה במיטה שלה".

"אני איך שהגעתי לגרמניה ישבתי עם חוקר המשטרה והוא אמר לי שהבת שלי נמצאה כשהיא לבושה לגמרי, ללא סימני אלימות ומכוסה בשמיכה. לא היה שום סימן אלימות ומנסיונם של השוטרים נשארה אפשרות אחת והיא חניקה", הסביר האב.

"אני חושב שבגלל שעלו על זה שהבן אדם במקור מסוריה סמוך לגבול עם אירן והילדה ישראלית אז גרסו שמדובר ברצח על רקע לאומני. אני לא יודע אם זה על רקע לאומני, נחכה עד שתסתיים החקירה", סיכם מוחמד.

משפחה מוכרת בכפר כנא

מחקירה ראשונית של גורמי משטרה בגרמניה עלה החשד כי הרקע למותה של סועאדהוא לאומני, וכי החשוד במעשה, תושב אחת ממדינות ערב השכנות לישראל, מוכר למשטרה.

משפחתה של הנרצחת היא משפחה מוכרת ומכובדת בכפר כנא. דודה של הצעירה היה חבר במועצה המקומית, וגם אביה מוחמד חמזה הוא דמות מוכרת. אמה של הצעירה יהודיה - ובמשטרה הגרמנית חושדים כי זו הסיבה בגינה היא נרצחה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת