רצח אכזרי במכולת - מול עדשות מצלמות האבטחה

שני קטינים נכנסו חמושים באקדחים לחנות בצפון. כשהמוכר, סטודנט לרפואה, ניסה להתנגד לשוד, הם לחצו ללא היסוס על ההדק וירו בו. היום נשלח אחד מהם ל-20 שנה בכלא

זה קרה לפני שנה במכולת באחד הכפרים ליד עכו. שני קטינים רעולי פנים נכנסו למקום כשהם חמושים באקדחים שלופים. מצלמות האבטחה תיעדו את השניים מאיימים על ריאד כיאל הצעיר: אחד מהם דרש ממנו לפתוח את הקופה באיומי אקדח, בעוד שהשני עקר אותה ממקומה בכוח.

כיאל הובל לחדר פנימי, תוך שהוא נאבק בשניים ומנסה להשתלט על האקדח. באחד הרגעים נורה לעברו כדור אחד. הוא ניסה להימלט לחדר אחר, אך שלושה כדורים נוספים פגעו בו והיורים נסו על נפשותיהם.

גם רגעיו האחרונים של כיאל נקלטו בעדשת המצלמה בתיעוד מצמרר: הוא נראה איך בכוחותיו האחרונים  הוא יוצא אל הכביש שותת דם. הוא זעק לעזרה, אך לפני שהגיעה - הוא התמוטט על הכביש. דקות אחרי הוא הצליח לקום שוב על רגליו, אך נפל פעם נוספת - ומת.

"הוא ביצע רצח ופשע חמור ואכזרי", האשימה ריפאף כיאל, אמו של ריאד. היום נשלח אחד מהיורים ל-22 שנות מאסר, בזמן שמשפטו של השודד השני עודו מתנהל. משפחת כיאל, הנחשבת מוכרת ומכובדת בכפרה, ציפתה שרוצחי בנה יישלחו למאסר עולם.

האם מיררה בבכי: "המכובדים ימותו והרוצחים יישארו"

עו"ד שאדי דבאח, סנגורו של אחד הנאשמים ברצח, אמר כי "העונש שהוטל מרתיע וצופה פני עתיד. בהמשך אנו נשקול את האפשרות לערער על גזר הדין".

סנגורו של הנאשם הנוסף בפרשה, עו"ד אלי סבן, אמר כי "בתמונות נראים שני אנשים רעולי פנים שלא ניתן לזהות אותם בעת שביצעו את המעשה. מרשי טוען שלא היה האדם הנוסף שביצע את המעשה ההוא".

אמו של ריאד לא מוצאת בדבריהם או בעונש שהוטל על אחד היורים כל נחמה. בעודה אוחזת בתמונת בנה המת, היא אמרה בתסכול: "המכובדים ימותו והרוצחים יישארו. הפושעים יישארו".

התמונות האכזריות של רצח ריאד כיאל, שהיה סטודנט לרפואה, מהוות עדות נוספת לאלימות ההולכת וגואה בקרב המגזר הערבי. שני קטינים שנכנסו כדי לשדוד מכולת לחצו בקלות בלתי נסבלת על ההדק, וכך קטעו את חייו של צעיר שאלמלא הם - נראה עתידו מבטיח.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת