השף בצרות: פשיטה על ביתו של אייל שני

צוותים של הכונס הרשמי והנאמנים בפשיטת הרגל של השף אייל שני, פשטו ביום ראשון האחרון על ביתו של שני ולקחו משם מסמכים, מחשבים, וטלפונים סלולריים במסגרת החקירה שמתנהלת נגדו בתיק פשיטת הרגל של עסקיו. ביהמ"ש קיבל את הטענה שלמרות פעילותו העסקית המצליחה ב-10 השנים האחרונות, לא שילם דבר לנושיו

צוותים משותפים מטעם מחלקת החקירות של הכונס הרשמי והנאמנים בפשיטת הרגל של אייל שני פשטו ביום ראשון האחרון על ביתו והחרימו מסמכים, מחשבים וטלפונים סלולאריים מביתו.

השף והמסעדן אייל שני נקלע להליכי פשיטת רגל לפני כעשר שנים לאחר שכשלו עסקיו ונסגרה מסעדתו המפורסמת "אוקיינוס" בירושלים. הפשיטה התבצעה בעקבות החלטת בית המשפט המחוזי מיום חמישי האחרון של השופטת ורדה אלשיך, הכונס הרשמי ד"ר דוד האן, ובהוראת הנאמן בפשיטת רגל עו"ד ארז חבר.

בהחלטה נאמר כי "במהלך כל השנים בהם מתנהל הליך פשיטת הרגל נגדו, לא שילם אייל שני כמעט מאומה לטובת נושיו, וזאת למרות הופעותיו הרבות בתקשורת, לרבות במסגרת תכנית הריאליטי "מסטר שף" ששודרה בערוץ 2".

במהלך שנת 2011 הציע מר שני הצעת הסדר לנושיו לפיה ישלם סך של 1.45 מליון ₪ לקופת הנושים, בתוספת 50% מתקבולי המדיה שיקבל במשך שנתיים. בית המשפט אישר את הצעת ההסדר אולם מר שני הפר כליל את תנאי ההסדר.

שני דיווח שהכנסתו עומדת על 6,000 שקלים

במהלך שנת 2011 הציע שני הצעת הסדר לנושיו לפיה ישלם סך של 1.45 מליון ₪ לקופת הנושים, בתוספת 50% מתקבולי המדיה שיקבל במשך שנתיים. בית המשפט אישר את הצעת ההסדר, אך ההסדר לא קוים מעולם.

בעבר דיווח שני כי הכנסתו החודשית משלוש המסעדות בהן עבד, שפעילותן מבוססת במידה רבה על המוניטין שלו, "הסלון", "צפון אברקסס" ו"המזנון", הינה כ-6,000 ₪ בלבד. אך בניגוד לדיווח זה, התעורר חשד כי שלוש המסעדות מוחזקות למעשה בבעלותו או בבעלות משותפת עם ידידו שחר סגל. עו"ד ארז חבר ועו"ד מרדכי האן-מרקוביץ, שמונו כנאמנים של שני , ביקשו לנהל את שלוש המסעדות שבהן שותף שני.

בשבוע שעבר קבע בית המשפט כי שני מנסה ליצור מצג מופרך ושקרי, לפיו הכנסתו היחידה של שף בסדר הגודל, הפרסום והמוניטין של אייל שני, זהה כמעט להכנסתו של מלצר במסעדה, וזאת כאשר הכנסות המסעדות מבוססות בעיקרן על המוניטין המיוחד האישי שלו. בהחלטה נחרצת הורתה השופטת אלשיך על ביטול הסדר התשלומים שנקבע לאייל שני עקב הפרת תנאיו, והעלתה את התשלום החודשי של מר שני לקופת פשיטת הרגל לסכום של 25,000 ₪.

במקביל, נערכה פשיטה על ביתו ומסעדותיו של הבמאי שחר סגל. לטענת הכונס הרשמי, עיון ראשוני במסמכים שנתפסו מצביע לכאורה על מעורבותו הפעילה של החייב בניהול המסעדות, בניגוד לגרסה שמסר במהלך כל השנים שבהן מתנהל נגדו הליך פשיטת הרגל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת