חיסול חשבונות בעולם התחתון: איש הכספים של אבוטבול נרצח

איציק גפן, תושב נתניה בן 40 שכונה "איש הכספים" של משפחת הפשע של אסי אבוטבול, נורה הערב למוות בידי אופנוען שחלף סמוך לתחנת דלק על גבול ת"א-חולון. גפן נפצע באורח אנוש ממספר קליעים בפלג גופו העליון, אולם מותו נקבע בבית החולים. המשטרה פתחה במצוד אחר היורה. עד ראייה: "לא היה לו שום סיכוי"

איציק גפן, מי ששימש כאיש הכספים של משפחת הפשע הנתנייתית של אסי אבוטבול וכונה "הג'ינג'י", נרצח הערב מירי מתנקשים רכובים על אופנוע. רופאי בית החולים "וולפסון" לשם פונה קבעו את מותו.

האירוע התרחש זמן קצר לאחר השעה 18:00 הערב. גפן שהה בתחנת דלק "פז" סמוך לבית החולים וולפסון ושוחח עם חברו, כשלפתע חלפו במקום שני רוכבי אופנוע שפתחו בירי מנשק אוטומטי מטווח קצר. גפן נפגע מלפחות חמישה קליעים ונפצע בתחילה באורח אנוש אך בהמשך מת מפצעיו בבית החולים. איש מהעוברים ושבים במקום, פרט ליעד החיסול, לא נפגע.

למקום הוזעקו פרמדיקים של מד"א שמצאו את גפן מוטל על הקרקע בשלולית דם, ופינו אותו לבית החולים הסמוך, שם הובהל לחדר הטראומה. פרמדיק מד"א איילון, איציק שפילברג, סיפר לחדשות 2 באינטרנט: "מצאנו בחור שנורה בתחנת דלק, ירוי בפלג גופו העליון, שוכב ללא הכרה ללא דופק וללא נשימה. ביצענו בו פעולות החייאה מהירות ופינינו אותו לבית החולים וולפסון שנמצא ממול. בבית החולים נקבע מותו".

עד ראייה לאירוע מסר לחדשות 2 באינטרנט כי שני בני אדם רכבו על האופנוע ממנו נורתה האש. הנוסע שישב מאחורי הנהג הוא ששלף נשק ו"ריסס" את העבריין מבלי לפגוע באנשים שסביבו. "לא היה לו שום סיכוי", מסר עד הראייה.

כוחות גדולים של משטרת מרחב יפתח הוזעקו לזירת הרצח ופתחו בסריקות אחר רוכבי האופנוע שביצע את החיסול. חקירת האירוע הועברה לימ"ר מחוז ת"א. בשלב זה טרם נעצרו חשודים.

בחודשיים האחרונים בוצעו לא פחות מ-4 מקרי חיסול באזור תל אביב, חולון ובת ים, אולם בשלב זה המשטרה אינה מצליחה לקשור בין האירועים השונים. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת