יחידת המסתערבים החרדית נחשפת לראשונה

המפגינים שהתפרעו אתמול בסוף ההפגנה הגדולה בכיכר השבת בירושלים, לא ציפו להפתעה שהכינו להם המשטרה: שוטרים מחופשים לחרדים פרצו מתוך ההמון והחלו לבצע מעצרים. צפו

עצרת המחאה של העדה החרדית שערכה אמש בירושלים, הפכה להתפרעות המונית שהסתיימה במבצע מעצרים שהפתיע את המתפרעים. מספר חשודים בהתפרעות נעצרו לאחר שחלק מ"חבריהם", שרק לפני רגע הפגינו איתם, עצרו אותם.

זוהי יחידת "המסתחרדים", המסתערבים החרדים, שתועדה אתמול על ידי חלק מהמפגינים, ונחשפה לראשונה באתר "כיכר השבת". עם סיום ההפגנה השקטה, המתפרעים תקפו אוטובוס של אגד, ומכוניות פרטיות שהיו ברחוב. בתיעוד נראים השוטרים, שהגיעו לבושים כחרדים, עוצרים שנים מהמפגינים. מבט נוסף מראה שהם נושאים נשק.

ב"עדה החרדית" מבהירים הבוקר שהמתפרעים לא משתיכים אליהם וכי האלפים שהגיעו לעצרת המחאה התפזרו בצורה שקטה כהוראתם של רבני "העדה החרדית".

אלפי חרדים השתתפו אמש בעצרת ענק בכיכר השבת בירושלים, במחאה על החלטת הממשלה להקים מינהל ממשלתי שיהיה אחראי על מתחם ציון הרשב"י (רבי שמעון בר יוחאי) במירון. ב"עדה החרדית" מוחים נגד מה שהם מכנים "מסירת המוסד לרשויות הציוניות" והעברתו לבעלות "מחללי דת ותורה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת