חשודי "תג מחיר" יישארו במעצר חמישה ימים נוספים

למרות שהמשטרה ביקשה להאריך את מעצרם ב-15 ימים, בחשד למעורבות בחדירה לחטמ"ר בנימין ומעורבות בפעולות "תג מחיר", בית המשפט השלום בירושלים קבע כי שלושה מבין השישה שנעצרו שלשום בירושלים יישארו במעצר עד יום שלישי. שניים אחרים יישארו במעצר עד יום ראשון. "חשד סביר ארגנו את הפרות הסדר ביהודה ושומרון"

החשודים בהארכת מעצרם, אתמול (חדשות 2)

מעצרם של 3 מתוך ששת הצעירים שהיו מעורבים בעימותים עם שוטרים שלשום בלב ירושלים הוארך היום בחמישה ימים נוספים. שניים מהעצורים יישארו במעצר עד ליום ראשון, שלושה ימים נוספים. קטין שהיה מעורב בעימותים מובא כעת לדיון. בהחלטת בית המשפט נכתב כי "יש יותר מחשד סביר נגדם כי ארגנו את הפרות הסדר ביהודה ושומרון בשבוע שעבר".

המשטרה ביקשה מבית המשפט להאריך את מעצרם של כל השישה ב-15 ימים, וייחסה להם מעורבות בפעולות רבות, בהן החדירה וההשחתה בחטמ"ר אפרים, הצתת מסגדים ופעולות תג מחיר נוספות.

במהלך הדיון ציינה המשטרה כי גם שירות הביטחון הכללי מעורב בחקירה וכי יש לבצע פעולות חקירה נוספות.

בחוגי הימין מתייחסים להארכת המעצר בביטול ומציינים כי אין בידי המשטרה שום ראיות שהעלו בפני העצורים הקושרות אותם לאירועים המיוחסים להם היום בבית המשפט.

"למשטרה ולשב"כ אין קצה של חוט בעניין תג המחיר ולכן הם מחפשים שעירים לעזאזל", אמר מקורב לעצורים. "לפי כמות הטענות שהאשימו בבית משפט, רק בנס לא ייחסו להם את רצח ארלוזורוב ויש להצטער שבית המשפט נכנע לעליהום הציבורי גם כאשר הוא יודע שלמשטרה ולשב"כ אין ראיות ולמעשה מדובר במסע רדיפה על ידי המשטרה".

אתמול דווח כי בין העצורים גם חתנו של פעיל הימין ברוך מרזל, ערן שוורץ, וכן שני פעילים עם עבר פלילי שהורשעו בעבר בעבירות של אלימות ונשיאת סכין. נגד שניים אחרים מתנהלים בימים אלה הליכים בבתי המשפט.  

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת