סטודנטים ערבים הותקפו בצפת

4 סטודנטים ערבים הותקפו אתמול בצפת, לטענתם, רק בשל היותם ערבים. "בסך הכל רצינו ללוות סטודנטיות למעונות - והותקפנו בעצמנו", מספר אחד הסטודנטים. המותקפים נפצעו בראשם ובגופם ונזקקו לטיפול רפואי. "מתי יעצרו את זה? כשיהיה רצח?" שאל אחד המותקפים

אחד הסטודנטים שהותקפו (קאשיף קום)

ארבעה סטודנטים ערבים שמתגוררים בצפת הותקפו אתמול בשעות הערב על ידי קבוצה של יהודים. הסטודנטים המותקפים הועברו לבית החולים בצפת, בשל פציעות שספגו בראשם ובפלג גופם העליון.

הסטודנטים, תושבי אום אל פחם וכפר מנדא, אמרו בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט כי מדובר בתקיפה גזענית על רקע היותם ערבים. "כשהיינו בדרך חזרה למעונות, הותקפנו בידי יהודים קיצוניים אשר הכו אותנו ללא רחמים", אמרו הסטודנטים הזועמים והוסיפו: "אנו מקווים שהמשטרה תעשה משהו בעניין הגזענות בצפת. מתי יתחילו לעצור? כשיהיה רצח? זה ממש מוזר שכשערבי מותקף זה לא מעניין או שזה בסוף נסגר מחוסר עניין. מדובר בחבורה של גזענים שאפשר לשים עליה את היד", לדבריהם.

בשלושת החודשים האחרונים, היו מספר אירועים בהם סטודנטים ערבים הותקפו ברחוב או בתוך המעונות או דירות הסטונדטים, וכן נעשה ניסיון להצית רכבם של מספר סטודנטים. "בסך הכל רצינו ללוות סטודנטיות למעונות", סיפר אחד הסטודנטים, "מחשש שיותקפו - וזאת התוצאה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת