הונאת הכינורות מסעירה את התזמורת

ארבעה בני משפחה אחת מירושלים, בהם מנצח של תזמורת וכנרת, חשודים כי שיווקו ללקוחות כינורות יוקרתיים וגבו מהם תשלום - אך לא סיפקו דבר בתמורה. לחוקרים הם ניסו להסביר כי הם "אינם יודעים לנהל כראוי את ענייניהם הכספיים". היקף ההונאה, על פי החשד: מיליון אירו

הכינורות שנמצאו בבית החשודים (משטרת ישראל)

ארבעה בני משפחה אחת מירושלים, בהם גבר ואישה העובדים כמנצח וככנרת בתזמורת, חשודים שהונו אנשי עסקים במיליוני שקלים. לפי החשד, הם הם גבו מאלו שנפלו קורבן למעשיהם תשלום בגובה חמישה מיליוני שקלים (כמיליון אירו) בתמורה לקבלת כינורות יוקרתיים - שאותם הבטיחו לספק להם, אך לא עשו זאת.

משטרת מרחב חוף פתחה בחקירת הפרשה, אחרי שבחודשים האחרונים הצטברו נגד החשודים תלונות מכ-10 אנשים. לפי המידע שהתקבל, הציעו הארבעה לרכוש כינורות שעלותם 100 אלף אירו ליחידה. הם הבטיחו למי שלכדו ברשתם כי בעסקה יצליחו להניב רווח של כ-50 אלף אירו בתום כשנה אחרי מכירת הכינורות. התנאים המפתים הצליחו לשכנע את הקורבנות, ששילמו ממיטב כספם - אך לא זכו לשום תמורה. 

נוסף על הונאת הכינורות, חשודים בני המשפחה שבפסטיבל שהפיקו בעכו, שבו השתתפו נגנים, הותירו אחריהם חוב בגובה כ-450 אלף שקלים לבית מלון בעיר - אחרי שהשתמשו בהמחאות מחשבון מוגבל.

בני המשפחה נעצרו אתמול ובחקירתם התעקשו כי לא התכוונו להונות וכי הסיבה לתלונות הקורבנות נבעה מכך שהם "אינם יודעים לנהל כראוי את ענייניהם הכספיים, ולכן פשטו את הרגל". נוסף על כך, הם טענו כי בשל מצבם הכספי לא העבירו את הכינורות המובטחים לקונים.

אותם ההסברים לא הצליחו לשכנע את חוקרי המשטרה, והם הביאו את החשודים לדיון בבית משפט שבו הוארך מעצרם בשישה ימים. "החשודים קיבלו במרמה סכומי כסף גבוהים שנועדו, לכאורה, להשקעה ברכישת כינורות עתיקים יקרי ערך, כאשר הסתבר שברובו של הכסף שהתקבל, נעשה שימוש פרטי שלא כדין", כתבה בהחלטתה שופטת בית משפט השלום בקריות, רמה לאופר-חסון.

היא הוסיפה כי "החשודים קיבלו במרמה כספים שרובם נמסרו במזומן, תוך מצג שווא, שלפיו הם ישמשו להשקעה, להלוואה, לרכישת דירה ועוד - כאשר בפועל, נגנבו כספים אלה על ידי החשודים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת