כתב אישום חמור נגד החייל שנחשד בהדלפת מידע לפעילי ימין

התביעה הצבאית הגישה כתב אישום חמור נגד יעקב אלעד סלע, מש"ק מודיעין בחטיבה המרחבית עציון, שחשוד בהדלפת מידע רגיש. על פי המיוחס לו, נהג סלע להעביר לפעילי ימין מסמכים מסווגים ופרטים על מעצרים מתוכננים של תושבי ההתנחלות בת עין, בה הוא מתגורר. אתמול חקרה משטרת מחוז ש"י ארבעה חשודים נוספים בפרשה

מואשם בריגול חמור. אלעד סלע

כתב אישום חמור הכולל סעיפים של ריגול חמור וגילוי ידיעות הוגש היום (שני) נגד החייל יעקב אלעד סלע (25), מש"ק מודיעין בחטיבה המרחבית עציון, שהודה בחקירתו כי הוציא מרשות צה"ל מסמכים מסווגים ורגישים והציגם בפני גורמי ימין קיצוני בהתנחלויות, כל זאת על רקע אידיאולוגי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בפברואר 2015 הותקף פלסטיני שעיבד את אדמתו המתגורר בג'בעה - כפר סמוך לבת עין. בשעות הלילה המאוחרות של אותו יום בוצע פיגוע שבמהלכו הוצת מסגד ורוססו סיסמאות באותו כפר. על פי שירות הביטחון הכללי, בעקבות אירועים חמורים אלה, פעלו כוחות משטרה וצבא בישוב בת עין.

במהלך פעילות המעצרים תקפו פעילי הימין הקיצוני את כוחות הביטחון. האירוע הגיע לשיאו כשחיילים הותקפו פיזית על ידי הפעילים ואף נאלצו, מחשש לביטחונם, לבצע ירי באוויר. יצוין כי רק חלק מהמעורבים זוהו ונמצאים בחקירה.

במהלך ביצוע מעצרים אלו כנגד החשודים בתקיפת הפלסטיני, עלה חשד כי הפעילים היו מודעים מראש לכוונת הכניסה של כוחות הביטחון לביצוע המעצרים. בעקבות זאת, נעצר סלע בפעילות משותפת של שירות הביטחון הכללי, משטרת ישראל והמשטרה הצבאית החוקרת.