הבן בכה מעל גופת אמו: "אמא, קומי"

שכניה של אביבה מקש, שנרצחה הלילה על ידי בן-זוגה לשעבר, שמעו את זעקות השבר שבקעו מדירתה, נכנסו פנימה ונדהמו. "היה דם בכל מקום", אמר אחד השכנים. "האישה שכבה על הרצפה והוא היה על המיטה, שכולה הייתה מלאה בדם"

ככל שנוקפות השעות מאז התגלו גופותיהם של אביבה מקש ושל בן זוגה לשעבר, משה ג'מבר, בחדר השינה בדירתה של האישה בקריית מוצקין, מתבררים פרטים חדשים ומחרידים על מה שהתרחש במקום.

אחד השכנים, שנכנס לדירה בעקבות זעקות השבר של ארבעת הילדים, סיפר לחדשות 2 על המראות בזירת הרצח דקות ספורות לאחר שזה התרחש. "שמעתי את הצעקות של הילדים וכשנכנסתי ראיתי את הדם בכל מקום", הוא סיפר.

"האישה שכבה על הרצפה והוא היה על המיטה, שכולה הייתה מלאה בדם", הוא תיאר את המראות הקשים. "הבן שלה החזיק לה את הראש ובכה - 'אמא, תקומי'. ראיתי שכבר אי אפשר לעזור לה, אבל ניסיתי להרגיע אותו".

בני משפחתה של אביבה טוענים כי מדובר ברצח מתוכנן מראש ולא בסערת רגשות רגעית שהובילה לטרגדיה. "בארבע השנים האחרונות, מאז שהם נפרדו, הם חזרו לגור יחד לכמה חודשים ושוב עזבו. כנראה שאתמול הוא ביקש לחזור פעם נוספת", סיפר אחיה של הנרצחת. הוא האשים כי "הוא הלך לעבוד באבטחה במיוחד כדי שיוכל לרצוח אותה. הוא עשה את הכל בכוונה".

ארבעת ילדיהם של בני הזוג, שנותרו כעת יתומים, הועברו בשלב זה לביתה של הדודה, המתגוררת במרחק שני בניינים מהדירה שבה התרחש הרצח. במשפחה מתכוונים לבקש אפוטרופסות מלאה על הילדים עבור הדודה. שירותי הרווחה בקריית מוצקין מעורבים בטיפול במשפחה.

ארבעה קליעים בחזה האישה

פרמדיקים של מד"א הוזעקו הלילה לדירה בדרך עכו שבקריית מוצקין. הם נחרדו לגלות גבר ואישה מוטלים ללא הכרה בחדר השינה. על פי החשד ירה הגבר, בן 48, ארבעה קליעים בפלג הגוף העליון של גרושתו. דקות לאחר מכן ירה הבעל בעצמו בחדר אחר בדירה.

הגבר פונה לבית החולים רמב"שם בחיפה במצב אנוש ובהמשך הלילה מת מפצעיו. לבני הזוג ארבעה ילדים, אשר שהו בדירה בזמן הירי וראו חלק ממחזות הזוועה.

"המראות היו קשים מאוד. כשהגעתי למקום היו שם ארבעת הילדים של בני הזוג", סיפר פרמדיק מד"א-כרמל שלמה זולר. "נשמעו זעקות שוברות לב. כאבא לילדים זה היה לי קשה מאוד. אנחנו במד"א מתורגלים באירועים כמו זה, אבל בכל פעם זה קשה מחדש".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת