האירנים מציגים: זהו המל"ט האמריקני שהופל

שלטונות הרפובליקה האיסלאמית הציגו הערב לראווה את כלי הטיס הסודי של צבא ארצות הברית, שלטענתם נשלח לצורך "משימות ריגול". שלשום אישרה ארה"ב כי כלי הטיס הבלתי מאויש נמצא בידיים אירניות

יומיים אחרי שמל"ט אמריקני הופל בשמי אירן, מציג שלטון האייתוללות לראווה את כלי הטיס. רשת החדשות האירנית Press TV שידרה הערב תיעוד ראשון של כלי הטיס של ארצות הברית, שלטענת גורמים בטהרן עסק במשימות ריגול בשמי הרפובליקה האסלאמית.

גורמים ביטחוניים בארצות הברית אישרו שלשום, כי המל"ט שהופל הוא מדגם שנחשב לאחד המתוחכמים והסודיים שמחזיק הצבא האמריקני. עד לתיעוד תמונותיו מהערב, היה כלי זה חשאי ותמונותיו לא הופצו או אושרו לשידור על ידי חיל האוויר האמריקני.

בתוך כך, זימנו הערב השלטונות באירן את שגריר שוויץ במדינה - שאמור לייצג את ארה"ב - לשיחת בירור כדי לגנות בפניו את מה שהם כינו, "הפרה אמריקנית של המתחם האווירי האירני". כך דיווחה הטלוויזיה האירנית הממלכתית. "אירן דורשת הסברים מהממשלה האמריקנית על הפעולה", דווח.

עוד דווח כי מטוס הריגול שנפל זהה למטוס שסייע במתקפה האמריקנית, שבסופה נלכד ונורה למוות אוסמה בן לאדן.

כבר זמן קצר אחרי הפלתו, מסרו האירנים כי הצליחו להשתלט על כלי הטיס האמריקני בשלמותו וכי נגרם לו "נזק מינימלי" כשהתרסק על הקרקע.

לפי דיווחי הטלוויזיה האירנית, המל"ט המדובר הוא מדגם RQ-170 Sentinel. רוחב כל אחת מכנפיו הוא כ-26 מטרים ואורכן 4.5 מטרים. גובהו של כלי הטיס - 1.84 מטרים. וגובה של 1.84 מטר.

כלי הטיס צויד במערכות מתקדמות שהקנו לו יכולות מעקב, איסוף נתונים, תקשורת ועוד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת