אחרי 16 שנה: "מלך המאפיה" נלכד בבונקר

עשרות שוטרים חפרו אתמול לתוך בונקר סודי מתחת לבית בעיר קטנה סמוך לנאפולי, איטליה, ומצאו שם את מיקלה זגאריה - ה"מוח" של המאפיה הנפוליטנית, שהיה מבוקש ב-16 השנים האחרונות. נגד זגאריה עומד גזר דין של מספר מאסרי עולם בעוון רצח, סמים, זנות ועוד. כשהובל למעצר, אמר בכיר ה'משפחה' לשוטרים: "ניצחתם"

הישג אדיר למשטרת איטליה במלחמתה במאפיה: מיקלה זגאריה, ראש ה"קאמורה" - המאפיה הנפוליטנית, שהצליח להתחבא מזרועות הביטחון האיטלקיות והבינלאומית במשך 16 שנים - נלכד.

השוטרים איתרו אתמול את זגאריה אחרי שחפרו לתוך בונקר סודי בעיר הולדתו קאזהפסנה, סמוך לנאפולי שבדרום איטליה.  350 שוטרים ערכו חיפושים אינטנסיביים במהלך השבוע האחרון כדי למצוא את מקום המסתור של בכיר המאפיה, עד שלבסוף אותר המבנה מתחת לביתו.

עשרות שוטרים השתתפו אתמול בשליפתו ממעמקי האדמה ומעצרו של רב הפושעים בן ה-53, שהסתתר מאחורי בטון בעובי של חמישה מטרים. מה שאיפשר את לכידתו בסופו של דבר הייתה תקלה באחד מפתחי המילוט שזגאריה בנה בתוך הבונקר, שלא נפתח בזמן.

"זה לא עוד מאפיונר, אלא מלך המאפיה"

נגד ראש הארגון או כפי שהוא מכונה בדרום איטליה - "משפחת קאסלסי", תלוי ועומד גזר דין של מספר מספר מאסרי עולם. בני ה"משפחה" מעורבים בסחר בבני אדם, בסמים, בזנות, בהברחה לא חוקית, מעשי רצח רבים, התעללות ועוד שורה ארוכה של אישומים.

זגאריה עצמו נחשב ל"מוח" של הארגון, ולמי שפיקד על אחד מהעסקים המצליחים ביותר בעולם - בניית רשת להפצת סמים ברחבי אירופה. "ניצחתם, המדינה ניצחה", אמר זגאריה בעת שהובל למעצר. בממשלה הטכנוקרטית החדשה של איטליה הטכנוקראטית מברכים על המעצר ורואים בו הישג משמעותי במאבק בקאמורה.

"לא מדובר במעצר של עוד מאפיונר, אלא במלך המאפיה", הסביר אמש רוברטו סביאנו, מי שכתב רב-מכר על משפחות הפשע באיטליה. "למרות שהוא סחר בסמים, הוא אסר על אנשיו להשתמש בסמים ונהג להשליך לדיר החזירים את מי שהפר את ההוראה". בני משפחת קסלאסי מחזיקים בעמדות הבכירות בארגון הפשע המאורגן האיטלקי ה"קאמורה". עד אמש, זגאריה היה האיש הבכיר ביותר בארגון שעדיין הסתובב חופשי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת