נס בארה"ב: בן שנתיים שרד 40 דקות ללא נשימה

כשאמו של קיילב בן השנתיים מאריזונה מצאה אותו צף בבריכה מבלי שהוא נושם, היא זעקה לאלוהים והתחננה שלא ייקח את בנה ממנה. כשהגיע לבית החולים, הוא היה כבר 40 דקות ללא דופק ונשימה. אולם כמעט באורח נס, חמישה ימים לאחר מכן שב הפעוט להכרה בעזרת טיפול חדשני - וחזר לאיתנו מבלי שייגרם לו נזק לטווח ארוך

שרד 40 דקות ללא דופק. קיילב הקטן (חדשות 2)

הנס של קיילב הקטן: פעוט בן שנתיים מאריזונה שבארצות הברית התאושש לחלוטין אחרי שליבו הפסיק לפעום במשך כארבעים דקות. אחרי ששהה שבוע בבית החולים, קיילב תאודורסקו כבר חזר להתרוצץ בסלון המשפחתי, כיאה לבני גילו. הרופאים מציינים כי הוא כלל לא ספג נזק לטווח ארוך.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פניו, קיילב נחשב מת כאשר אמו מצאה את גופתו צפה ללא רוח חיים בבריכת השחייה המשפחתית. לבו פסק והוא לא נשם כלל. "הוא פשוט היה מת כשהגיע לבית החולים", אמר ד"ר קורי פילפוט, רופא במחלקת טיפול נמרץ לילדים בבית החולים שבעיר גלנדייל לרשת החדשות האמריקנית ABC.

אמו של קיילב, מיכאלה, נכנסה להיסטריה כשהבינה שבנה לא נושם. "זעקתי לאלוהים", היא משחזרת, "אמרתי: 'אלוהים, אתה לא יכול לקחת אותו ממני!'", היא החלה לקרוא לעזרה ואחד משכניה החל לבצע החייאה בפעוט.

טיפול חדשני מנע נזק לטווח ארוך

כשהגיע קיילב לבית החולים, טיפלו הרופאים בשיטה חדשנית הנקראת "היפותרמיה טיפולית". בשיטה הזו, מקררים את הגוף על מנת להאט את קצב חילוף החומרים, כך שהנזק המוחי מוקטן. הרופאים מאמינים שזהו הטיפול שהציל את קיילב והוביל לכך שלא נגרם לו נזק לטווח הארוך.

במהלך הטיפול, שארך 24 שעות, הונשם קיילב באמצעות מכונה וניתנו לו תרופות לוויסות לחץ הדם. אחרי 24 שעות, החלו הרופאים לחמם את גופו בהדרגה במשך ארבעה ימים. במהלך ימי הטיפול, הזהירו הרופאים את בני המשפחה כי ישנו סיכוי שקיילב לעולם לא ישוב להיות כשהיה.

אולם, יום אחרי שגופו חומם, החל קיילב לנוע ופקח את עיניו. "ראינו שהוא בדרכו להחלמה", משחזר ד"ר פילפוט. "הרופא אמר לנו שב-23 שנותיו בטיפול נמרץ ילדים, לא נתקל במקרה כזה", שחזר אביו של קיילב אובי, "מכל התוצאות האפשריות, התוצאה של קיילב היא הטובה ביותר מבין הטובות ביותר שבין הטובות ביותר".

הרופאים מספרים כי בתוך מספר חודשים, ישוב קיילב לאיתנו ולא יישאר זכר לעובדה שהיה למעשה מת במשך 40 דקות. הורי של קיילב, שיחגגו עמו את חג המולד בסוף החודש, אמרו כי מבחינתם מדובר במתנה הטובה ביותר שיכלו לקבל לחג.