אחרי 500 שנה: האם "צופן דה וינצ'י" נחשף?

יצירת המופת "מונה ליזה" היא תעלומה מסתורית כבר מאות שנים, מאז צייר אותה האמן ליאונרדו דה וינצ'י. בימים האחרונים חשף אמן אמריקני דמויות של חיות בציור המסמלות לטענתו קנאה ורמייה. בין החיות ניתן למצוא תאו, קוף, אריה ונחש. "לא האמנתי במה שראיתי", סיפר וציין כי מצא דמויות בציורים של אמנים מפורסמים נוספים

האם נפתרה תעלומת "מונה ליזה"? (רון פיצ'ירילו)

אחרי 500 שנה בהן יצירת המופת של ליאונרדו דה וינצ'י הייתה עטופת מסתורין, טוען כעת אמן אמריקני בשם רון פיצ'ירילו כי הצליח לגלות בתוך היצירה דמויות של בעלי חיים, בהם נחש, קוף ואריה.

לטענתו, אם הופכים את המונה ליזה ב-90 מעלות, ניתן להבחין למעלה בראשיהם של קוף ואריה, ואילו למטה נראית בבירור דמות של תאו. על פי פיצ'ירילו, הסוד שעומד מאחורי הציור הוא קנאה, זאת משום שהנחש והאריה הם סמלים לקנאה ורמייה.

"לא האמנתי במה שראיתי", סיפר פיצ'ירילו לאחר הגילוי. "אמרתי לעצמי אוי אלוהים והבנתי שעליתי על משהו". האמן הוסיף כי הוא מצא את החיות על פי הוראות וקודים ביומנים שכתב דה וינצ'י.

המונה ליזה, שצוירה בשנת 1519, תפסה את תשומת ליבם של רבים בעולם והביא מיליוני מבקרים למוזיאון הלובר בפריז שם היא מוצגת. רבים לא הבינו מה באמת מסתתר מאחורי הציור של האישה החייכנית מעט בשם מונה ליזה. האמן האמריקני טוען שלא רק בתמונה הזו הוא מצא רמזים ודמויות אלה גם בתמונות נוספות. "ראיתי דמויות חבויות ביצירות גם של רפאל וטיציאן", סיפר פיצ'ירילו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת