אובמה רוצה צדק חברתי

המירוץ האמריקני לנשיאות מתחיל לתפוס תאוצה. בעוד המועמדים הרפובליקנים נאבקים על ראשות המפלגה והמועמדות לנשיאות, חשף אמש הנשיא המכהן אובמה את מצעו לבחירות הקרובות. אובמה דיבר אל מעמד הביניים וציין כי הוא רוצה להחזיר את ארצות הברית להיות מדינה בה לכולם יש הזדמנות להצליח

מכוון למעמד הביניים, אובמה. ארכיון (AP)

אמש הכריז נשיא ארצות הברית ברק אובמה על הבסיס שלו לקמפיין לכהונה שנייה. בנאום שנשא בעיירה הקטנה אוסאווטומי, הבהיר אובמה למי הוא מתכוון לדאוג - מעמד הביניים. הנשיא, שמודע לכך שהרבה מבני עמו איבדו אמונה במערכת האמריקנית, ינסה לשכנע את הציבור כי הוא זה שינחיל בארצות הברית "צדק חברתי". אובמה שם לעצמו למטרה להחיות את הרעיון לפיו בארצות הברית כל אחד מקבל "הזדמנות שווה וחלק שווה".

"בכל רחבי המדינה, זה הצית מחאה ופעילות פוליטית", אמר אובמה, "מפלג 'מסיבת התה' ועד אנשי 'לכבוש את וול סטריט'", והוסיף ציטוט מפי הנשיא המנוח תיאודור רוזוולט משנת 1910 כשאמר: "זהו הנושא המגדיר את זמננו".

"זהו הרגע של להיות או לחדול בשביל מעמד הביניים ובשביל כל אלה הנאבקים כדי להיכלל בו", אמר הנשיא, "מה שנמצא בסיכון הוא האם נהיה מדינה בה אנשים מסוגלים להרוויח מספיק על מנת להקים משפחה, לבנות חיסכון, לרכוש בית ולהבטיח את הכנסתם לאחר הפרישה".

בנאומו, למעשה, הציג אובמה את הנושא בו יתרכז בבחירות הקרובות. בדומה לישראל, גם בארצות הברית צפוי נושא הצדק החברתי לתפוס מקום מכובד במצעי הבחירות של המועמדים השונים לנשיאות. אובמה בעצמו צפוי להיות מטרה בנושא הכלכלי וצפויה להיות מופנית כלפיו אצבע מאשימה באשר למצב הכלכלי בו נמצאת ארצות הברית היום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת