נשיא סוריה אסד התראיין לרשת טלוויזיה אמריקנית

נשיא סוריה בשאר אסד הבין שככל הנראה אין לו ברירה והחליט להתראיין לרשת טלוויזיה אמריקנית. הריאיון, שערכה הכתבת ברברה וולטרס מרשת הטלוויזיה ABC, ישודר מחר וזוכה כבר לפרומואים נרחבים ברשת האמריקנית. הנשיא מנסה לשכנע את הצמרת האמריקנית להפסיק את הלחצים שהיא מפעילה להדיחו מהנהגת המדינה

בצעד נדיר, החליט נשיא סוריה בשאר אסד לערוך ריאיון ברשת טלוויזיה אמריקנית. מי שזכתה לראיין את הנשיא השנוי במחלוקת היא כתבת רשת ABC ברברה וולטרס. הריאיון, שזוכה לפרומואים בטלוויזיה בארה"ב, ישודר מחר.

אסד מנסה לשכנע את הצמרת האמריקנית לעצור את הפעולות שלהם להדיחו מהשלטון. בימים אלה האמריקנים מפעילים לחצים חשאיים בגיבוי טורקיה על בכירים בצבא הסורי. ארה"ב מנסה להגיע לצמרת הצבא הסורי ולנסות לאגדם ביחד על מנת להדיח את הנשיא אסד מהנהגת המדינה. בארה"ב מעריכים כי רק בדרך הזאת, ניתן יהיה להחליף את המשטר.

בריאיון, שחלקו נחשף, אומר אסד שהוא זוכה לתמיכת עמו, ואז נשאל באופן נוקב על ידי וולטרס - "יש בני עמך שנהרגו ואתה אומר שאתה זוכה לתמיכת עמך?".

במקביל, מזכירת המדינה האמריקנית הילרי קלינטון נועדה בז'נווה עם שבעה אנשי אופוזיציה סורים, בשל ייאוש אמריקני מחוסר תיאום בין אנשי האופוזיציה במדינה. ארה"ב רוצה להימנע ממצב שסוריה תמשיך להידרדר למערבולת דמים לא נפסקת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת