בחג העשוראא': גל טרור באפגניסטן

בזמן שראשי ברית נאט"ו ונציגים מהממשל האפגני דנים בעתיד המדינה המדממת, השיעים באפגניטן סופגים גל טרור אלים בבירה קאבול, בקנדהאר ובמזאר-א-שריף, עם יותר מ-50 הרוגים ומאות פצועים. המוסלמים השיעים ברחבי העולם מציינים את יום העשוראא' הקדוש והסונים מנצלים זאת להגברת המתיחות בין הפלגים

הטרור מכה באפגניסטן (רויטרס)

סדרת פיגועי טרור מזעזעת את אפגניסטן: לפחות 50 בני אדם נהרגו ועוד מאות נפצעו כתוצאה מפיצוץ מחבל מתאבד במסגד שיעי בבירה קאבול בין מאות מאמינים שחגגו היום את חג העשוראא' השיעי. בפיצוץ נוסף שהתרחש במזאר-א-שריף נפגעו עשרות אנשים מפיצוץ אופני-תופת, וכעבור כמה שעות - התפוצץ אופנוע תופת בעיר קנדהאר.

המוסלמים השיעים ברחבי העולם מציינים היום את יום העשוראא' - העשירי בחודש מוחארם. על פי המסורת, ביום זה הוצא להורג האימאם חוסיין, בנו של עלי שטען לירושת הנביא מוחמד בקרב כרבלאא שהתרחש בשנת 680 לספירה. הקרב פילג את העולם המוסלמי ומידי שנה זהו היום בו המתיחות בין המוסלמים השיעים והסונים מגיעה לשיאה. המאמינים השיעים נוהגים להלקות את עצמם במהלך היום, לעיתים עד זוב דם.

במקביל לאירועי הדמים באפגניסטן, מארחת גרמניה פסגה מיוחדת בנושא עתיד המדינה בעיר בון בהשתתפות מספר מדינות ברית נאט"ו שפועלת במדינה וכן שכנותיה של אפגניסטן, מלבד פקיסטן שמחרימה את הכינוס במחאה על הפגזות של נאט"ו בשטחה. בכינוס נוכחים גם נציגים מהממשל האפגני.

למרות המאמצים של מדינות נאט"ו, ממשלו של חאמיד קרזאי, כפי שאנו נוכחים לראות היטב היום, לא מצליח לבלום את האלימות ולהחזיר את היציבות לאפגניסטן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת