"משמרות המהפכה באירן העלו כוננות לקראת תקיפה אפשרית"

עיתון ה"טלגרף" הבריטי מדווח כי משמרות המהפכה באירן העלו כוננות מחשש לתקיפה של מתקני הגרעין במדינה. על פי הדיווח הורה מפקד המשמרות, הגנרל מוחמד עלי ג'עפרי, לפזר טילים ארוכי טווח במקומות מסתור

אירן מאיצה את ההכנות לקראת עימות צבאי קרוב - כך מדווח העיתון הבריטי "הטלגרף". על פי הפרסום בעיתון, מפקד משמרות המהפכה הורה לכל היחידות הצבאיות באירן להעלות כוננות ולהתחיל בהכנות שונות לקראת תקיפה מערבית אפשרית של מתקני הגרעין במדינה. ההכנות כוללות העברת טילים לטווח ארוך כדי למנוע את השמדתם, וכן העברת חומרי נפץ, ארטילריה ויחידות צבא לנקודות מפתח בהגנה על המדינה.

על פי הדיווח בעיתון הבריטי, האייתוללה עלי חמינאי הוציא צו הקורא לכל מנגנוני הביטחון והמודיעין בצבא לפעול בכל האמצעים הנדרשים כדי להגן על המשטר. בתגובה, הורה מפקד משמרות המהפכה הגנרל מוחמד עלי ג'עפרי ליחידות הצבאיות תחת פיקודו, לפזר את ארסנל טילי השיהאב באתרים סודיים ברחבי המדינה, כדי שיהיו בטוחים מפני תקיפה ומוכנים לשימוש. חיל האוויר האירני הקים מספר "יחידות לתגובה מיידית" שהחלו באימונים אינטנסיביים, כדי להתכונן לתגובה במקרה של מתקפה אווירית של ישראל או של ארצות הברית.

הפקודה ניתנה בתגובה להגברת הלחץ הבינלאומי על תוכנית הגרעין במדינה. ההכנות לעימות צבאי החלו לצבור תאוצה לאחר פרסום דוח סבא"א בווינה, לפיו אירן חותרת באופן פעיל לייצר נשק גרעיני. ההנהגה באירן חוששת כי המדינה כבר מצויה תחת מתקפה מתואמת של סוכנויות ביטחון וביון מערביים, שמטרתה לפגוע ברכיבים מהותיים בתשתית הגרעין באירן.

הפיצוצים האחרונים באירן הוסיפו לתחושת הפרנויה הגוברת במדינה, ולחשש המשטר מפני מתקפת-פתע צבאית על ידי ישראל או ארצות הברית, כך מדווח העיתון. פרויקט הטילים הבליסטיים ספג מכה משמעותית ב-12 בנובמבר, אחרי הפיצוץ במתקן הניסוי המרכזי לטילים במדינה, שהתרחש כ-50 ק"מ מהבירה טהרן. לפחות 17 בני אדם נהרגו באירוע, בהם קצין בדרגת תת-אלוף, חסן טהרני-מוקדם, העומד בראש יחידה שתפקידה לפתח טילים. בשבוע שעבר פיצוץ מסתורי נוסף גרם, על פי דיווחים שונים, לנזק משמעותי במתקן להמרת אורניום באיספהאן.

 אמש: ארה"ב אישרה כי המל"ט בידי אירן

לראשונה מאז הדיווחים על מטוס ללא טייס אמריקני שהופל באירן, אישרו גורמים ביטחוניים בארצות הברית כי כלי הטיס המתקדם אכן נפל לידיים אירניות, ומסרו כי מדובר באחד הכלים המתוחכמים והסודיים ביותר של צבא ארצות הברית.

המל"ט החמקן. בידיים אירניות

גורמים בצבא ארצות הברית סיפרו לרשת "פוקס" כי אירן מחזיקה כעת את המטוס ללא טייס מסוג RQ-170. לטענתם מדובר במטוס חשאי, שתמונותיו מעולם לא הופצו או אושרו לשידור על ידי חיל האוויר האמריקני. עם זאת, לא התקבל כל אישור לכך המטוס אכן הופל על ידי הכוחות האירנים, כפי שדווח ברשתות הטלוויזה במדינה.

עוד דווח כי מטוס הריגול שנפל זהה למטוס שסייע במתקפה האמריקנית, שבסופה נלכד ונורה למוות אוסמה בן לאדן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת