בתוך 5 שנים: הממותות יחזרו לעולם?

גילוי חדש של עצם ירך השייכת לממותה מסוג "וולי" מעוררת התרגשות גדולה בקרב חוקרים והיסטוריונים. העצם, המכילה את מוח העצם של הממותה, השתמרה בתנאים מצוינים באדמות סיביר בצפון רוסיה. כעת צוותים של מדענים מיפן ומרוסיה סבורים כי באמצעות שיבוט, הם יוכלו להחזיר לחיים את החיה הנכחדת בתוך 5 שנים

ממותה. החיה הנכחדת תחזור לחיים? (חדשות 2)

חוזרת מן המתים? קבוצת מדענים רוסים ויפנים מאמינה ביכולתם לשבט ממותה, שנכחדה מהעולם לפני כ-10,000 שנה, בתוך חמש שנים בלבד. חוקרים מרוסיה ומסין מצאו עצם ירך של ממותה מזן "וולי" (Wooley) שהשתמרה, יחד עם מוח העצם בתוכה, בתנאים מצוינים באדמות סיביר בצפון רוסיה.

צוותים ממוזיאון הממותות ברוסיה ואוניברסיטת "קינקי" ביפן יחלו במחקר משותף משנת 2012 במטרה להשיב לחיים את היונק הענק. במוח העצם מיוצרים תאי אב שהם אלו האחראים על ייצור מרכיבי הדם השונים בגוף החי.

על פי התכנית, המדענים ישאבו את מוח העצם של הממותה וישתילו אותו במקום גרעין האטום המצוי באשכיו של הפיל. החוקרים בחרו בפיל בשל הקרבה הגנטית בין שני המינים. בזכות ההחלפה יווצרו תאי DNA של ממותה אותם יזריקו לתוך רחם של פילה במטרה להפרות אותה בעובר. לאחר שהפילה תופרה ובתום תקופת ההריון היא צפויה ללדת ממותה מסוג "וולי" ובכך להשיב את המין הנכחד לחיים.

הגילוי המרעיש של עצם הירך של הממותה בחודש אוגוסט האחרון התאפשר הודות להתחממות הגלובלית שגורמת להפרשת קרחונים רבים במזרח רוסיה, שעד לשנים האחרונות היו קפואים לחלוטין.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת