פעילי גרינפיס חדרו לכור גרעיני בצרפת

צעד מחאה דרמטי היום של גרינפיס, שהצליחו לחדור לאתר גרעיני סמוך לפריז והוכיחו לעולם שגם אחרי אסון פוקושימה, אתרי הגרעין חשופים לפגיעות ואיומים. הפעילים פרצו למתחם הכור עם שלטים שעליהם נכתב "אנרגיה גרעינית לא בטוחה". לפני שבוע הודיע נשיא צרפת על כוונתו להתחיל בבניית עוד 60 כורים גרעיניים מתקדמים

פעילים מארגון "גרינפיס" החורט על דגלו את הדאגה לאיכות הסביבה חדרו הבוקר לתוך הכור הגרעיני "נוגנט-סור-סיינט" סמוך לפריז.

הפעילים פרצו ללא הפרעה למתחם הכור עם שלטים שעליהם נכתב "אנרגיה גרעינית לא בטוחה" והוכיחו, לטענתם, כי אין כור אטומי בטוח. הקלות שבה חדרו חברי הארגון לליבו של הכור הגרעיני בצרפת ככל הנראה מעניקה תוקף לטענותיהם.

בארגון טוענים כי אחרי האסון בפוקושימה, מפעילי הכור נותנים דגש על בטיחות הכורים הגרעיניים מפגיעה של אסון טבע, אבל אתרי הגרעין עדיין חשופים לפגיעות ממגוון רחב מאוד של גורמים, בהם גם כוונת זדון של גורמים כאלה ואחרים. על פי אנשי גרינפיס, הממשלה הצרפתית, שתעמוד לבחירות בחודש אפריל הקרוב, לא דואגת לביטחון הכורים.

נשיא צרפת, בניגוד לעמדת הארגון למען הסביבה, הודיע לפני שבוע על כוונתו לפתוח בבניית עוד 60 כורים גרעיניים מתקדמים. אחרי אסון פוקושימה ובלחץ של מפלגות הירוקים והסוציאליסטים, הכריז סרקוזי בחודש מרץ האחרון על סגירת 24 כורים גרעיניים מיושנים עד לשנת 2025.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת