צפו: התאונה הכי יקרה בעולם

בעלי רכב יוקרה ביפן עשו את דרכם בשיירה מהירה לעיר הירושימה שם מתכנסים נהגים עשירים מכל רחבי המדינה. לפתע הפרארי שהובילה את השיירה בלמה ואיבדה שליטה, 18 כלי רכב לא הספיקו לבלום. רק שתי מכוניות שנהרסו לא נבנו על פי הזמנה אישית. הערכת הנזק הכוללת: 4 מיליון דולר

תאונת שרשרת של מכוניות יוקרה (יוטיוב)

שמונה מכוניות פרארי, למבורגיני, מרצדס יוקרתית וטויוטה פריוס הן בין 18 המכוניות שנהרסו בתאונת דרכים אחת יקרה במיוחד. "זו ודאי תאונת הדרכים היקרה ביותר בהיסטוריה", אמר בהתלהבות עד ראיה לתאונה שנגרמה בכבישיה הרטובים של יפן אחרי שאחת ממכוניות היוקרה החליקה על הכביש הרטוב והתנגשה בגדר ההפרדה.

הטלוויזיה שידרה תמונות בהם ניתן לראות את מכוניות הפרארי ההרוסות, חלקן מכוניות מירוץ אדומות שחלקים מהן נמצאו במרחק של 400 מטרים מהרכב ההרוס. הכביש המהיר צ'וגוקו, הכביש המרכזי בדרום האי הונשו היפני, נסגר לתנועה.

הרכבים היקרים הועברו בשיירה מסודרת לאורכו של הכביש המהיר והרטוב, מכונית הפרארי שהובילה את השיירה היקרה בלמה במהירות, איבדה שליטה ופגעה בגדר ההפרדה. רכבי הספורט שנסעו מאחוריה במהירות של כ-160 קמ"ש לא הספיקו לבלום - לפחות לא בעזרת הבלמים.

 
"מעולם לא ראיתי כזה דבר" העיד שוטר התנועה איצ'ירו קאמיטני לסוכנות הידיעות AFP. "זה מאוד נדיר לראות כל כך הרבה מכונויות פרארי נוסעות יחדיו", ציין שוטר התנועה שהוסיף כי "10 אנשים נפצעו בתאונה, חמישה גברים וחמש נשים והם סובלים מפציעות קלות". על פי הפרסומים, הנהגים היו בדרכם להירושימה. מרחק של 130 קילומטרים ממקום התאונה, שם מתכנסים היום בעלי רכבי יוקרה לסיבובי דאווין.

שוטר התנועה מדגיש שעדיין צריך לערוך חקירה כדי לקבוע מה בדיוק גרם לתאונה, אבל כבר עכשיו הוא יכול להגיד שהמכוניות נסעו במהירות לא חוקית. בקטע הכביש היפני מותר לנסוע במהירות של 80 קמ"ש, אך באופן לא מפתיע נמצא כי באחת המכוניות ההרוסות נותר מד המהירות על מספר הגבוה פי שתיים מהמותר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת