רוסיה: רק 50% למפלגתו של פוטין

בבחירות לפרלמנט שהתקיימו ברוסיה צברה המפלגה של ראש הממשלה ולדימיר פוטין כ-50% מהקולות לאחר שנספרו 95% מההצבעות. המפלגה "רוסיה המאוחדת" מובילה, אך יחסית בתוצאה נמוכה לעומת הבחירות בשנת 2007. במרץ: פוטין יתמודד בבחירות

פוטין. יתמודד לבחירות לנשיאות במרץ (AP)

המפלגה של ראש הממשלה הרוסי ולדימיר פוטין והנשיא דמיטרי מדבדב צברה בבחירות כ-50% מהקולות לאחר שנספרו 95% מקולות הבוחרים, כך מדווחים כלי תקשורת במדינה. המפלגה "רוסיה המאוחדת" מובילה עם 50.16%, ואחריה המפלגה הקומוניסטית במקום השני שם 19.13%.

ברוסיה מביטים אל התוצאות באכזבה, זאת לאחר שבבחירות 2007 זכתה המפלגה ב-64% מהקולות. התוצאה הנמוכה יחסית באה כתוצאה מניצחונם של אנשי האופוזיציה. מפלגתו של פוטין זכתה ב-238 כסאות בפרלמנט מתוך 450 כסאות, זאת לעומת 315 היום. לעומתה, המפלגה הקומוניסטית חיזקה את מעמדה וזכתה ב-92 כסאות. פוטין התייחס אמש לבחירות ואמר לעיתונאים שהוא "מצפה לתוצאה טובה למפלגה".

הבחירות במדינה כללו שיבושי תקשורת קשים, מעצר רב של מפגינים על ידי כוחות הבטחון ותלונות על אי סדרים בשלטון. בחודש מרץ הקרוב צפויות גם בחירות לנשיאות המדינה ובמדינה מעריכים כי פוטין ייבחר בוודאות בפעם השלישית.

אזרחים רבים מתחו ביקורת על מה שנקרא "העסקה המלוכלכת", שבמסגרתה דמיטרי מדבדב, נאמנו של פוטין, "שמר" עבורו את תפקיד הנשיא כדי לעמוד בתנאי החוקה הרוסית. עכשיו הצמד יחליף תפקידים, מדבדב צפוי להיות ראש ממשלתו של הנשיא פוטין. השניים אפילו מתכננים לשנות את החוקה ולהאריך את זמן כהונת נשיא לשש שנים. "אני מרגישה שאין לנו שום השפעה על ההנהגה, הם עושים מה שהם רוצים" מסכמת מרינה ירולין ממוסקבה את תחושות העם.

בחירות ברוסיה, מפלגתו של פוטין מאבדת גובה

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת