מפלגתו של פוטין מאבדת גובה

בעוד 3 חודשים ייערכו הבחירות לנשיאות רוסיה, בהן צפוי רוב מוחץ לראש הממשלה המכהן ולדימיר פוטין, אולם בבחירות שנערכות היום, מסתמן שמפלגתו תזכה בפחות קולות מהצפוי. עם זאת, ברוסיה עדיין מאמינים בשלטונו של פוטין: "אני תומך ברוסיה המאוחדת, פוטין הוא המנהיג החזק שאנחנו צריכים במדינה הזו", אומר אחד המצביעים

וולאדימיר פוטין , פחות, אבל חזק (רויטרס)

ראש ממשלת רוסיה ולדימיר פוטין הוא המועמד הוודאי לניצחון בבחירות לנשיאות שיערכו רק בחודש מרץ, אבל בבחירות שנערכות היום לפרלמנט הרוסי, מפלגתו של פוטין צפויה לקבל פחות קולות ולספוג קיצוץ משמעותי בכוחה בעקבות ניצוחונם של אנשי האופוזיציה.

מצביעי המדינה הגדולה בעולם, מוולאדיבוסטוק עד מוסקבה, מסיביר ועד סין, יוצאים היום לבחור את נציגיהם ל-450 מושבי ה"דומה". מפלגתו של פוטין, "רוסיה המאוחדת", צפויה לקבל הכי הרבה קולות, אבל לא להשיג את הרוב הדרוש של 315 מושבים.

"אני תומך ברוסיה המאוחדת, אני אוהב את פוטין. הוא המנהיג החזק שאנחנו צריכים במדינה הזו", אומר היום ניקולאי, פקיד מכס מוולאדיבוסטוק. אבל יש גם קולות שונים שנשמעים ברחובות. "הגיע הזמן למשהו שונה, לכן אני מתכוונת לתמוך דווקא במפלגה הלאומנית ", הצהירה קטרינה, מנהלת אירועים מהרי אורל. "זו המפלגה היחידה שיכולה לדעתי לעמוד מול רוסיה המאוחדת" .

רבים ברוסיה מותחים ביקורת על מה שנקרא "העסקה המלוכלכת", שבמסגרתה דמיטרי מדבדב, נאמנו של פוטין, "שמר" עבורו את תפקיד הנשיא כדי לעמוד בתנאי החוקה הרוסית. עכשיו הצמד יחליף תפקידים, מדבדב צפוי להיות ראש ממשלתו של הנשיא פוטין. השניים אפילו מתכננים לשנות את החוקה ולהאריך את זמן כהונת נשיא לשש שנים. "אני מרגישה שאין לנו שום השפעה על ההנהגה, הם עושים מה שהם רוצים" מסכמת מרינה ירולין ממוסקבה את תחושות העם.  

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת