הרמן קיין הודיע על פרישה מהמירוץ לנשיאות

אחרי שורת המתלוננות על הטרדה מינית ומעשים מגונים, הודיע הערב מנכ"ל רשת הפיצה שהפך למתמודד מוביל על הכרטיס הרפובליקני לבחירות לנשיאות כי הוא פורש מהמירוץ, משום שאינו רוצה להעמיד את משפחתו במבחן. "לא אתן שישתיקו אותי ואני לא הולך לשום מקום", הודיע קיין ונשבע להמשיך ולהיות "קול למען העם"

הולך הביתה. הרמן קיין

הרמן קיין, מנהל רשת הפיצה שהפך למתמודד מוביל על הכרטיס מטעם המפלגה הרפובליקנית למירוץ לנשיאות ארה"ב, הודיע הערב על פרישתו מהמירוץ, זאת לאור הירידה בתמיכה בו בעקבות האשמות משורה של נשים על התנהגות מינית בלתי תקינה.

"לא אתן שישתיקו אותי ואני לא הולך לשום מקום", הודיע קיין ונשבע להמשיך ולהיות "קול למען העם". הוא הסביר כי החליט לפרוש משום שלא רצה להעמיד את משפחתו במבחן, זאת למרות שהוא שב וטען כי הוא הואשם שלא בצדק. הודעתו של קיין מגיעה פחות משבוע לאחר שאישה אותה הוא תיאר כ"ידידה" סיפרה כי הם ניהלו מערכת יחסים מינית במשך יותר מעשור.

ג'ינג'ר וייט טענה כי זה לא היה סיפור אהבה, וכי בתמורה לחסדיה קיין המטיר עליה מתנות והציע סיוע כלכלי כדי לסייע לה. המועמד הפורש הסביר מצידו כי זו הייתה מערכת יחסים חברית וכי אשתו מזה יותר מ-40 שנה לא ידעה כלל על יחסיו עימה.

אולם קיין היה תחת לחץ כבד לפרוש עוד לפני דבריה של וייט, לאחר שמספר נשים אחרות האשימו אותו בהטרדה מינית ובהצעות מגונות במהלך שנות ה-90, כשעוד היה מנכ"ל של רשת מסעדות פיצה בארה"ב. במהלך הקמפיין זכה קיין לתמיכה רחבה ואף הוביל את טבלת המועמדים הרפובליקניים לנשיאות, אולם המתלוננות השונות הורידו בצורה דרמטית את הפופולאריות שלו עד שלא נותרה לו ברירה אלא לפרוש.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת