חדש: הפייסבוק של תושבי קובה

בקובה ממשיכים ליצור גירסאות חדשות לאתרים מוכרים. לאחר שהושקה "ויקיפדיה הקובנית", חשפו לאחרונה במדינה את הרשת החברתית החדשה לשימוש התושבים. הרשת "Red Social" נועדה לדברי המשטר לקשר בין סטודנטים, אך דומה באופן יוצא דופן למקבילה פייסבוק

הפייסבוק הקובני. מצא את ההבדלים (חדשות 2)

פייסבוק - הגרסה הקובנית: משטרו של קסטרו שממשיך בניסיונותיו לצמצם את הקשר בין אזרחי המדינה למערב, עומד מאחורי יוזמה לא מאוד מקורית. לפני מספר ימים הושקה בקובה רשת חברתית חדשה בשם "Red Social", בעלת קווי דמיון לא ממש מפתיעים לרשת המצליחה פייסבוק.

בדף הכניסה לרשת החדשה מופיע הכיתוב "נקודת מפגש וירטואלית לאוניברסיטאות קובניות", זאת בדומה לכיתוב בפייסבוק "פייסבוק עוזרת לך להתחבר ולחלוק עם אנשים בחיים שלך". מעבר לעיצוב הכמעט זהה לדף הכניסה לפייסבוק, נראה באתר ציור של האי הקובני וקווים בין משתמשים הנמצאים לו, זאת בדומה לדף הבית של פייסבוק בו נראים קשרים בין משתמשים ברחבי העולם.

לטענת בלוגר קובני, שר החינוך במדינה הוא שעומד מאחורי היוזמה, וכי רק אזרחי קובה יכולים להיכנס לרשת. זאת אינה הפעם הראשונה בה קובה מנסה למצוא תחליפים מקומיים לאתרי אינטרנט גדולים, רק לפני כשנה השיקו במדינה את "הוויקיפדיה הקובנית", שנותנת לטענה את ה"גרסה האמיתית" של הדברים.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת