האו"ם: "סוריה במצב של מלחמת אזרחים"

נציבת זכויות האדם של האו"ם, נאבי פילאי, מזהירה היום כי סוריה כבר נמצאת במלחמת אזרחים - מצב עליו התריעה לדבריה כבר באוגוסט. לפי הערכות האו"ם בסוריה כבר נהרגו 4,000 אזרחים, אך "על פי המידע שמגיע אלינו, מספר ההרוגים אף גבוה יותר"

"מלחמת אזרחים" בסוריה (AP)

סוריה נכנסה למצב של מלחמת אזרחים, עם יותר מ-4,000 הרוגים ועלייה במספר החיילים שערקו מהצבא והתגייסו לכוחות המורדים במשטרו של בשאר אסד - כך אומרת היום נציבת זכויות האדם של האו"ם.

בשמונת החודשים האחרונים מנסה נשיא סוריה בשאר אסד למחוץ את המרד נגד שלטונו, אולם האלימות רק הולכת ומתחזקת. נציבת זכויות האדם של האו"ם, נאבי פילאי, אמרה היום כי האו"ם מעריך את מספר ההרוגים בסוריה בכ-4,000 בני אדם, אולם "על פי המידע שמגיע אלינו, מספר ההרוגים אף גבוה יותר".

אסד. 4,000 הרוגים (AP)

"ברגע שהיו יותר ויותר עריקים שאיימו להשתתף בקרבות, ואמרתי זאת כבר באוגוסט בפני מועצת הביטחון של האו"ם, היה ברור שעומדת להתרחש מלחמת אזרחים", אמר פילאי לכתבים בז'נווה. "וכרגע כך אני רואה את זה".

הביקורת של הנציבה על מועצת הביטחון מגיעה יחד עם לחץ הולך וגובר על אסד מבית ומחוץ. האיחוד האירופי החליט מוקדם יותר היום על שורה חדשה של סנקציות על דמשק והאופוזיציה הסורית קראה לשביתה במדינה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת