החטופה האוסטרית נטשה קמפוש ילדה תינוק בשבי?

נטשה קמפוש שהתה 8 שנים וחצי במרתפו המבוצר של החוטף וולפגנג פריקלופיל. שמועות וטענות אודות מה התרחש באותו בית ליוו את קמפוש מאז שנמלטה ב-2006. כעת דורשים פוליטיקאים אוסטרים לפתוח את התיק מחדש ולחקור ראיות שטרם נבחנו, ולפיהן ילדה קמפוש בן בשבי וקברה אותו בגינת ביתו של החוטף

נטשה קמפוש. ארכיון (AP)

נטשה קמפוש ילדה בשבי תינוק לאחר שהרתה לגבר שחטף אותה - כך נטען אמש באוסטריה. קמפוש נחטפה ב-1998, כשהייתה בת 10 ונותרה 8 שנים וחצי במרתף מבוצר בביתו של וולפגנג פריקלופיל - עד שנמלטה ב-2006.

חמש שנים לאחר בריחתה של קמפוש מהשבי, דורשים פוליטיקאים אוסטרים לפתוח מחדש את חקירת החטיפה שהסעירה את אוסטריה במשך שנים. מנהיג האופוזיציה במדינה היינץ שטראכה מ"מפלגת החירות" אמר כי המשטרה "התעלמה" מראיות על לידת תינוק בבית וישנן אף טענות כי גופתו נקברה בגינת ביתו של החוטף בעיר שטראסהוף, 25 ק"מ צפון-מזרחית לווינה הבירה.

לטענתו של שטראכה, לאחר בריחתה של קמפוש פעלו שוטרים, בכירי ממשל ועובדים סוציאלים יחד כדי לחפות על עובדת קיומו של הילד.

גם במפלגה הירוקה האוסטרית קוראים לפתוח בחקירה חדשה לאחר שהשמועות בנושא התפרסמו. חבר הפרלמנט פטר פילץ קרא להשעות את התובעים והחוקרים שהיו המעורבים בתיק קמפוש. ייתכן שמפלגות נוספות יצטרפו לקריאה.

"במרתף נמצאו תלתל שיער וספר על ילדים"

שטראכה טען כי הייתה לו גישה למסמכים שדלפו מהחקירה, שם קרא כי בין החפצים במרתף בו הוחזקה נטשה במשך רוב תקופת השבי, נמצאו תלתל שיער וספר על לידה וגידול ילדים.

במסמכים עוד נטען לפי שטראכה, כי כלבים שאומנו במיוחד לאיתור גופות "מצאו משהו" אך הדבר דווח רק כ"עץ עבש" ולא זכה לבדיקה מעמיקה יותר. לדברי חבר אחר במפלגה, קמפוש שאלה רופא יום לאחר שחרורה: "כמה זמן לאחר היריון ניתן להוכיח שמישהי הייתה בהיריון?".

תיק קמפוש היה זרוע בשמועות וטענות שונות מאז שנמלטה נטשה. נטען גם כי פריקלופיל לא היה אדם זר שחטף אותה, אלא חבר של משפחתה. קמפוש עצמה דחתה את הטענות הללו בספר שהוציאה לפני כשנתיים.

רגשותיה המעורבים כלפי החוטף, שהתאבד תחת גלגלי רכבת שעות לאחר בריחתה, כנראה היו מושפעים מהשבי הממושך. לאחר שבישרו לה כי פריקלופיל סיים את חייו קראה לשוטרים "רוצחים". אותם רגשות הותירו באוסטריה את החשד כי עוד לא הכל נחשף על מה שאירע באותו בית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת