"אירן מחפשת מטרות אמריקניות לתקיפה בגרמניה"

העיתון הנפוץ בגרמניה, ה"בילד", מדווח היום כי התובע הכללי חוקר קשר של איש עסקים גרמני עם שגרירות אירן בברלין במטרה "לאתר מטרות לחבלה אפשרית במקרה של מתקפה של צבא ארצות הברית באירן". בין היעדים שנבחנו: בסיסי חיל האוויר האמריקני בגרמניה

בסיס אמריקני בגרמניה. מטרה לטרור? (חדשות 2)

אירן מתכננת לתקוף בסיסים של חיל האוויר האמריקני בגרמניה כדי לשבש את האספקה במקרה של מתקפה מצד צבא ארצות הברית - כך מדווח היום העיתון הגרמני "בילד" המצטט חוקר ממשרד החקירות של התובע הכללי הגרמני.

על פי ה"בילד", התביעה פתחה בהליך פלילי נגד אזרח גרמני שמואשם בריגול וב"איתור מטרות לחבלה", זאת בעקבות קיום "מגעים בעלי "אופי של קשירת קשר" עם השגרירות האירנית בברלין.

הפרשה החמורה נחשפת במקביל לשני נושאים שנמצאים על הפרק בנושא אירן והיחס של גרמניה והאיחוד האירופי לטהרן. בבריסל נועדים היום שרי החוץ ממדינות האיחוד, בהם השר הגרמני גוידו ווסטרוולה, ודנים בעוד סבב סנקציות נגד גופים כלכליים באירן. עד כה הוחלט להרחיב את הסנקציות נגד אירן ולהוסיף עוד 180 שמות של חברות וגורמים באירן ל"רשימה השחורה", אולם חברי האיחוד כנראה לא מסכימים ביניהם על הפעלת סנקציות נגד תעשיית הנפט האירנית. ראשי משרדי האנרגיה באירופה אמרו היום כי כל חברי האיחוד יצטרכו לתמוך בחרם על ייבוא הנפט מאירן, אחרת, אין לסנקציות שכאלה שום השפעה

שר החוץ הבריטי הייג הגיע לפגישה זועם בעקבות ההסתערות על השגרירות הבריטית בטהרן. גרמניה ומדינות אחרות באירופה שוקלות עכשיו את אופי המשך היחסים הדיפלומטים עם הממשל האירני, בוודאי לאור ההאשמות החמורות החדשות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת