חוברת קומיקס של סופרמן נמכרה ב-2.6 מיליון דולר

כשהחוברת הראשונה של סופרמן יצאה למדפים ב-1938, היא עלתה 10 סנט. אמש, היא נמכרה בסכום שובר שיאים - 2.6 מיליון דולר. שמותיהם של הקונה והרוכש נותרו חסויים, אבל השמועות ברשת טוענות שניקולס קייג' היה מעורב בעסקה

סופרמן - הפעם הראשונה (AP)

מחיר שיא: חוברת הקומיקס הראשונה של סופרמן הוצאה למכירה פומבית באינטרנט במחיר התחלתי של דולר אחד. אמש, תאמינו או לא - היא נמכרה במחיר של 2.6 מיליון דולר.

שמותיהם של הקונה והמוכר נותרו חסויים, אבל על פי הערכות ברשת השחקן ההוליוודי ניקולס קייג' ייתכן והיה צד בעסקה. 

מדובר בפעם הראשונה בה נמכרה חוברת קומיקס בסכום של יותר מ-2 מיליון דולר, במכירה פומבית. רק כדי להיכנס לפרופורציות, בשנת 1938, אז יצאה החוברת למדפים, היא עלתה בדיוק 10 סנט. השיא הקודם נקבע בחודש מרץ האחרון, אז נמכר העתק נוסף של אותה החוברת, במחיר של מיליון דולר וחצי.

פרשה שבין חוברת מצויירת לשחקן קולנוע

רק מאה עותקים של החוברת "ACTION COMICS NO.1" שרדו את השנים, כשרק חלק קטן מהם עדיין שמורים במצב טוב. על פי חברת COMICCONNECT שפועלת מניו-יורק, ההעתק שנמכר אמש הוא השמור ביותר.

סיפורה של של אותה חוברת יקרה, מתאים לעלילות הבדיוניות שמודפסות בתוכו. בשנת 2000 הוא נגנב, ואספנים ירדו למחתרת כדי לנסות לאתר אותו. לאחר שכמה מהם התייאשו עם השנים, בחודש אפריל האחרון החוברת צצה לפתע שוב . קייג', שמגדל ילד בשם קאל-אל (אחד משמותיו של סופרמן), קנה בעבר את החוברת הזאת, או אחרת שזהה לה, במכירה פומבית בשנת 1997. אז היא עלתה לו "רק" 150 אלף דולר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק