טרגדיה באורוגוואי: אב ירה בבתו כי חשב שהיא שודד

תושב אחת השכונות העשירות של בירת אורוגוואי חשב ששמע בחשכת הליל ששודד פרץ לביתו. לאחר שראה דמות וירה בה, הדליק את האור ואז חשכו עיניו: בתו בת ה-24 שכבה מולו מתה. הטרגדיה עוררה מחדש את שאלת כלי הנשק האזרחיים באורוגוואי מוכת הפשע

פדריקה אלפונסו. הבת שנורתה (SKY NEWS)

לאונרדו אלפונסו, גבר עמיד בן 52 ממונטווידאו, אורוגוואי, חשב שהוא פגע בשודד אחרי שירה על דמות חשודה שחלפה בביתו בחושך מוחלט. אבל אחרי שהדליק את האור, חשכו עיניו: קורבן הירי הייתה בתו פדריקה בת ה-24.

הטרגדיה הכתה בביתו של אלפונסו כמה חודשים לאחר ששודדים פרצו לבית המשפחה, שנמצאת באחת מהשכונות היוקרתיות במונטוודאו. אז, התקיפו את פדריקה שלושה חמושים, דחפו אותה לתוך הבית, קשרו אותה, את אביה ואת אחיה וגנבו מהם כסף רב ותכשיטים. אחרי השוד, אחיה של פדריקה קרא בחשבון הטוויטר שלו לתגבור האבטחה ויותר נוכחות משטרתית בשכונה.

גוסטבו גווידובונו, מפקד המשטרה שהגיע לבית משפחת אלפונסו לאחר האירוע הטרגי, אמר שזה רק מדגיש שנשקים צריכים להיות בידי שוטרים ואנשים שמוסמכים לכך ולא בידי אזרחים.

פדריקה מתה מיד, מכדור בודד 

האב קנה אקדח אחרי השוד (חדשות 2)
האב האומלל רכש את האקדח שבעזרתו ירה בבתו, ביום שלמחרת השוד הקודם במשפחה. עכשיו הוא מתאושש בבית החולים, לשם פונה אחרי שהתמוטט. למשטרה סיפר אלפונסו ששלף את האקדח אחרי ששמע קולות מוזרים סביב הבית ושלח את בני המשפחה לקומה העליונה.

לדבריו, כאשר יצא החוצה כדי למצוא את מקור הרעש, הוא שמע את רעייתו צועקת וחזר במהירות לחדר המגורים. שם ראה את הדמות מולו מתקרבת. הוא חשב שהוא נמצא תחת התקפה - וירה.

פדריקה מתה מיד, מכדור בודד שפילח את חזהּ. הצעירה, עיתונאית במקצועה, הייתה מאורסת לבנו של חוואן פדרו פנרול, נשיא קבוצת הכדורגל המובילה של אורוגוואי, "פנרול". האירוע הזה מסעיר היום את אורוגוואי ומעלה את שאלת אחזקת הנשק על ידי אזרחים במדינה שטופת הפשע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק