ארה"ב: 1 מכל 5 נשאי HIV לא מודע לכך

נתונים מדאיגים במיוחד בדוח של המרכז למניעת הפצת מחלות בארה"ב, לרגל יום האיידס העולמי. למרות ההתקדמות הרפואית במלחמה בנגיף ה-HIV, מחצית ממי שיודעים על הימצאותו בגופם אינם מטפלים בדבר וכך למעשה ממשיכים להפיץ את הנגיף, שעלול להביא לזיהומים ולהתפרצות מחלת האיידס

מעוררים מודעות לאיידס בהודו (רויטרס)

רק 28% מ-1.2 מיליון האמריקנים שחיים עם HIV, נגיף האיידס, בגופם "שולטים בזיהום" וכך גדל הסיכוי שהם יפיצו את המחלה לאחרים, הזהירו בכירים במשרד הבריאות בארה"ב.

חלק גדול מהבעיה הוא שאחד מכל חמישה נשאים לא יודע על כך. מבין אלו שכן מודעים, רק כמחצית מקבלים טיפול תרופתי מתמשך, כך נכתב בדוח המרכז האמריקני למניעת הפצת מחלות שהופץ לרגל יום האיידס הבינלאומי שיחול ב-1 בדצמבר.

"היום ברור מאוד שיש לנו את הכלים לעצור את ה-HIV בבני אדם ולבלום את התפרצות הנגיף בקהילה", אמר מנהל המרכז, ד"ר תומס פרידן לסוכנות הידיעות רויטרס. "אנחנו גם יודעים שטיפול ב-HIV יכול למנוע התקדמות לאיידס ופיתוח מחלות הקשורות ל-HIV, שלצערנו נותר זיהום שלא ניתן לריפוי".

מחקרים אחרונים הראו כי דחיקת הנגיף על ידי טיפול נכון, מפחית את התפשטותו לאחרים ב-96%. הדוח פורסם לאחר מהלך גלובלי בהובלת הילרי קלינטון, שמתמקד בתרופות נגד HIV, כדרך למנוע זיהומים חדשים שעשויה להביא למטרה של "דור נטול איידס".

התכנית אמורה גם להפחית את מעבר הנגיף מאם נשאית לילד ולהרחיב את המילה הגברית - הליך שאמור להפחית סיכויי הידבקות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק