4 שנות מאסר לרופא שהרג את ג'קסון

בלוס אנג'לס התקיים הערב הדיון האחרון במשפט מותו של מייקל ג'קסון - גזר הדין לרופא שהורשע במותו, ד"ר קונרד מוריי. הרופא נשלח ל-4 שנים בכלא

בית משפט בלוס אנג'לס דן הערב (שעון ישראל) את ד"ר קונרד מוריי, הרופא שהורשע בגרימת מותו - שלא בכוונה - של מייקל ג'קסון, ל-4 שנות מאסר. "אין לו תחושת חרטה או רגשות אשם ולכן הוא מסוכן לציבור", אמר השופט פסטור היום בבית המשפט. את גזר הדין העברנו בשידור ישיר.

בשלב זה, לא נפסק נגד ד"ר מארי תשלום פיצויים בסך מאה מיליון דולר כפי שדרשה משפחתו של ג'קסון. עם זאת, אמר השופט כי הוא יידרש לפצות את המשפחה בסכום כלשהו.

פסטור ציין כי חשב לגזור על הד"ר עונש על תנאי בגלל תרומות העבר שלו, אולם התכחשותו לאחריות מותו של הזמר ג'קסון מהווה "בגידה במקצוע הרפואה". עוד הוסיף כי השקרים שלו וההתנהגות המחשידה שלו שללה אפשרות לעונש על תנאי.

לפני גזר הדין אמר פרקליטו של הרופא כי השופט צריך לשקול את מכלול חייו - ולא רק את החודשיים בהם טיפל בכוכב הפופ. "אנחנו מסכימים שזו טרגדיה", הוסיף עם זאת הפרקליט אד צ'רנוף. "הוא לא יוכר כרופא יותר, אלא כמי שהרג את ג'קסון", הדגיש עורך הדין.  

מוריי, בן 58, מוחזק בכלא מאז הרשעתו ב-7 בנובמבר, בגין אחריות למותו של ג'קסון. ההרשעה הזו עלולה לעלות לו בעד ארבע שנות מאסר בפועל והתובעים ביקשו מבית המשפט להשית עליו את העונש המקסימלי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק