תאילנד: כתבת נגד בית המלוכה בפייסבוק? תיכנס לכלא

תושבי תאילנד שיכתבו תוכן כלשהו נגד הממלכה בפייסבוק ייענשו בחומרה ויעמדו לדין. שר התקשורת והמידע במדינה הוציא הנחיה נחרצת בנושא, שפוגעת קשות בחופש הביטוי לאזרחים. גם תושבי חוץ שיעלו תכנים נגד הממלכה יישפטו כשינסו להיכנס לתאילנד. בשבוע שעבר גזר בית המשפט התאי 20 שנות מאסר על פנסיונר שביקר את הממלכה

כתבת נגד בית המלוכה התאי בפייסבוק? תיכנס (חדשות 2)

UNLIKE: משתמשי פייסבוק שיעשו "לייק" או ישתפו תכנים כלשהם בהם יש ביקורת כנגד בית המלוכה בתאילנד, ייחשבו לפושעים וייענשו בחומרה. שר התקשורת והמידע במדינה הוציא הנחיה חדשה לתושבים בנושא, שמהווה איום גדול על חופש הביטוי במדינה.

לאחרונה הממשלה שמה על הכוונת שלה אתרים שכתבו דעות נגד הממלכה ושפוגעים ב"ביטחון הלאומי". העלבת בית המלוכה התאי נחשבת לפשע חמור ביותר בממלכה והחוקים בתאילנד נגדו הם מהמחמירים ביותר בעולם.

וגם אתם בסכנה. "גם אם אדם שהוא לא תאילנדי יעשה 'לייק' או ישתף תוכן שמבקר את הממלכה במחשב שלו, כשיגיע לממלכה תוגש נגדו תביעה והוא יועמד לדין", אמר השר.

ביהמ"ש גזר על בן 61 שהעליב את המלכה 20 שנים בכלא

ביום רביעי שעבר, בית המשפט הפלילי בתאילנד גזר על אמפון טנגנופאקו, סבא בן 61, עונש מצטבר של 20 שנות מאסר על כך שכתב עלבונות על המלכה סירקית וראש הממשלה לשעבר אבהיסיט ווג'ג'יבה, במסרונים בטלפון הסלולרי שלו.

על פי כתב האישום, הפנסיונר חולה הסרטן, שלח את המסרונים במאי 2010 במהלך המהומות האלימות שהתרחשו במדינה באותו זמן, לאחד מעוזריו של ראש הממשלה לשעבר. טנגנופאקו הכחיש את הטענות נגדו וטען כי הוא בכלל לא מכיר את עוזר ראש הממשלה. היות והחוק במדינה כה מחמיר, לא פרסמו עד כה בממלכה מה הוא כתב בהודעות ששלח.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק