נורווגיה: מבצע הטבח בקיץ הוכרז כ"לא שפוי"

לאחר שביצע טבח קשה והרג 77 בני אדם בחודש יולי האחרון, קביעה חדשה מעלה כי הנורווגי אנדראס בהרינג ברוויק הוא חולה נפש והיה בהתקף פסיכוזה בעת ביצוע המעשה. ככל הנראה בריוויק לא יישב בכלא אלא יהיה תחת השגחה פסיכאטרית כפויה

בדיקה פסיכיאטרית שנערכה לאנדראס בהרינג בריוויק, הנורווגי שרצח 77 בני אדם ביולי האחרון, העלתה כי הוא חולה נפש, כך חשפו התובעים במדינה.אם בית המשפט יתחשב בקביעה זו, בריוויק ככל הנראה לא יישב מאחורי סורג ובריח אלא יהיה נתון תחת מעקב פסיכיאטרי כפוי.

"המסקנות של מומחי הרפואה המשפטית קבעו כי אנדראס מטורף", אמר התובע הנורבגי סווין הולדן. עוד הוסיף כי בריוויק היה בהתקף פסיכוזה במהלך הטבח שביצע. על פי התביעה, הוא איבד לחלוטין שליטה על מעשיו, והקשר שלו עם המציאות התנתק בעת ביצוע המעשה.

הדוח בן 243 העמודים שהוגש היום, ייבדק על ידי מספר מועצות נורבגיות לרפואה משפטית שיבקשו מידע נוסף בעניינו. ב-14 בנובמבר, הופיע ברוויק לראשונה בבית המשפט לעיני הניצולים ובני משפחות ההרוגים והודה במעשים שיוחסו לו. עם זאת, הוא סירב להודות באשמה. מעשה הטבח של אנדראס בהרינג בריוויק, שבו נהרגו עשרות נערים נורווגים ב-22 ביולי, זעזע את העולם כולו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק