מעצר ניאו-נאצי נוסף הוכיח: החוליה קשורה למפלגת הימין

גבר בן 36 ממזרח גרמניה נעצר היום בחשד שהוא מעורב בחוליית הטרור הימנית-קיצונית, "המחתרת הסוציאליסטית הלאומנית", שמסעירה את המדינה. בברלין מודאגים מפני שהחשוד הוא פעיל במפלגת הימין החוקית, NPD

הימין הקיצוני בגרמניה (רויטרס)

משטרת גרמניה עצרה היום אדם החשוד בסיוע לחוליה הניאו נאצית שנחשפה במדינה לאחרונה, החשודה שרצחה לפחות שמונה בני אדם, באירוע שמוכר היום בגרמניה ככישלון גופי הביטחון בחשיפת ארגון הטרור הימני שכינה את עצמו "מחתרת סוציאליסטית לאומנית". 

על פי הודעת משרד המשפטים הגרמני, החשוד בן ה-36 שנתפס בעיר במזרח גרמניה, סייע לחוליית הטרור לבצע את הרציחות. "הוא חשוד ברכישת נשק ותחמושת למען הקבוצה בתחילת העשור הקודם... החשוד ידע שהנשק עשוי להיות בשימוש רוצחים משורות הימין הקיצוני", נמסר. התביעה מוסיפה ואומרת שהחשוד היה פעיל בחוגי הימין מאז 1995 ואפילו העביר תמיכה כלכלית לארגון.

למעצר היום יש חשיבות גדולה מפני שהוא מקרב את האירועים למפלגה הגרמנית הימנית קיצונית, המפלגה הלאומנית הדמוקרטית NPD. על פי הפרסומים, האיש שנעצר היה חבר בכיר במפלגה באזור מחוז ת'ורינגיה. המפלגה אמנם גינתה את מקרי הרצח, אבל בפוליטיקה ובתקשורת הגרמנית מותחים היום קווים בין דמויות מרכזיות במפלגה לבין הדמויות שביצעו את פשעי השנאה.

בבונדסטאג נשמעו היום קולות שקוראים להחרים את המפלגה ולעצור את המימון שמגיעה לה ממשלם המיסים הגרמני, כמיליון אירו בשנה. ארגון הביון הגרמני מתאר את המפלגה כגזענית, רוויזיוניסטית, אנטישמית ובעלת רקע אדאולוגי מהתנועה הנאצית.

הפרשה לא יורדת מהכותרות במדינה ומטרידה גם את ראשי הממשל בברלין. הקנצלרית אנגלה מרקל אמרה שהיא מתכוונת לפתוח בחזית שתמגר את ארגוני הימין הקיצוני במדינה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק