ארה"ב: בן 8 הוצא מביתו בגלל עודף משקל

אמו של ילד בן 8 מהעיר קליבלנד, ארה"ב, טוענת שהיא רכשה לו אופניים ועודדה אותו להתעמל, אך שירותי הרווחה החליטו שהיא נחשדת בהזנחה - לאחר שבנה, תלמיד כיתה ג', הגיע למשקל 90 ק"ג - והוציאו אותו מרשותה. אחד מכל שלושה ילדים ובני נוער בארה"ב סובל מעודף משקל

בן 8 הוצא מביתו עקב עודף משקל. אילוסטרצי (AP)

ילד בן 8 מקליבלנד, אוהיו, הוצא מביתו והושם במשפחת אומנה - מפני שהוא סובל מעודף משקל קיצוני שנגרם, על פי החשד, באשמת אמו.

העיתון המקומי "קליבלנד פליין-דילר" דיווח כי הילד, תלמיד בכיתה ג', שוקל יותר מ-90 ק"ג. בשירותי הרווחה המחוזיים טוענים כי חוסר יכולתה של האם לשלוט במשקלו של בנה מהווה סוג של הזנחה הורית.

אמו של הילד אמרה לעיתון כי היא רכשה לבנה אופניים ועודדה אותו להתעמל. למרות המשקל הכבד שגם כנראה מסכן את חייו, הילד הוא תלמיד מצטיין ונוהג להשתתף בפעילויות בית ספריות.

"כאילו אני לא אוהבת את הילד שלי"

"הם מנסים להראות כאילו אני לא כשירה, כאילו אני לא אוהבת את הילד שלי", אמר האם, שכעת מורשית לראות את בנה פעם בשבוע בלבד.

אגודת הלב האמריקנית מעריכה כי כמעט אחד מכל שלושה ילדים ובני נוער בארה"ב סובל מעודף משקל. "משקל עודף בגיל צעיר קשור למוות מוקדם יותר ובשיעורים גבוהים יותר בבגרות", הזהירו באגודה.

עם זאת, מומחים טוענים כי להסרת הילד מבית שמכל בחינה אחרת נראה בטוח, עלולות לגרום להשפעות מרחיקות לכת עליו, אפילו אם משפחת האומנה תסייע לו להשיל כמה קילוגרמים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת