שיא בגרמניה: תינוק במשקל 6 ק"ג

מוסלמית תושבת גרמניה ילדה את התינוק הכבד ביותר במדינה. העולל שקיבל את השם ג'יהאד, הגיח לעולם במשקל 5.98 קילוגרם בבית החולים בברלין. לג'יהאד הקטן מחכים בבית 13 אחים ואחיות, ש-5 מהם נולדו גם הם במשקל הגבוה מ-5 קילוגרם

התינוק השמן בתולדות גרמניה, אתמול (עיתון "בילד")

לידה במשקל כבד: התינוק השמן ביותר בתולדות גרמניה, ואחד השמנים בתולדות העולם כולו, נולד בסוף השבוע בבית חולים בברלין. התינוק שמשקלו 5.98 קילוגרם הפך לשיחת היום במדינה, אבל לא רק בגלל המשקל יוצא הדופן שלו, אלא גם בגלל שמו הייחודי - "ג'יהאד".

במקרה של ג'יהאד ה"קטן", התפוח אינו נפל רחוק מהעץ. אמו אלפי יאג'י בת ה-40, היא אשה מוסלמית אדוקה שמשקלה עומד על לא פחות מ-240 קילוגרם. כשנשאה את התינוק ברחמה חלתה האם בסכרת היריון, אך למרות המלצות הרופאים היא החליטה לסמוך על אמונתה - וללדת את התינוק העצום בלידה טבעית ולא בניתוח קיסרי.

לאחר הלידה המתוקשרת הפך הרופא הראשי בבית החולים בברלין, ד"ר וולפגאנג היינריך, לאיש מבוקש בתקשורת המקומית. "היא התעקשה על לידה טבעית למרות הסיכון הגבוה", סיפר ד"ר היינריך והוסיף: "לרוב אנחנו מייעצים לאמהות עם תינוק במשקל משוער של מעל 5 קילוגרם ללדת בניתוח קיסרי, על מנת להימנע מסיבוכים".

התינוק ה-14 במשפחה

התקשורת הגרמנית מתעניינת לא רק במשקלו הרב של העולל אלא גם בשמו מעורר המחלוקת, שמשמעותו "מלחמת קודש". בגרמניה חיה הקהילה המוסלמית השניה בגודלה במערב אירופה המונה כ-3.5 מיליון תושבים, כשמרביתם אינם אזרחי המדינה. קצב הילודה המהיר של הקהילה מעורר דאגה בקרב אזרחי המדינה, ואף הקנצלרית אנגלה מרקל אמרה לאחרונה כי רב-התרבותיות במדינה נכשלה.

התינוק עב הכרס מצטרף לשבט גדול במיוחד. בביתו בברלין מצפים לו תשעה אחים וארבע אחיות, כאשר ארבעה מאחיו נולדו גם הם במשקל הגבוה מ-5 קילוגרם. לכן גודלו אינו מפתיע את בני המשפחה, אך גרמניה סוערת עקב השיא החדש שנקבע בברלין.

השיאן הקודם: תינוק במשקל 7 קילוגרם

בסין, נולד לפני שנתיים תינוק בריא לא פחות, שהגיע למשקל 7 קילוגרם ולגובה 56 ס"מ. אמו של הרך הנולד גילתה לאחר הלידה כי חשבה שהיא נושאת ברחמה תאומים. "כשאנשים ראו את הבטן שלי, כולם היו בטוחים שיש לי תאומים או שלישיה", סיפרה האם המאושרת.

הסיבה לגודלו הלא שגרתי של התינוק היא ככל הנראה הגנים המשובחים של הוריו. אביו של התינוק השמנמן מתנשא לגובה של 194 ס"מ ושוקל למעלה מ-115 קילוגרם, בעוד אמו של התינוק שוקלת יותר מ-80 קילוגרם . לפי ספר השיאים של גינס, התינוק הכי כבד בעולם נולד בארה"ב ב-1879, במשקל מדהים של 10.8 ק"ג - אולם הוא מת לאחר 11 יום בלבד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת