אירן: אם ישראל תתקוף - נפגע בסוללת נאט"ו בטורקיה

מפקד חיל האוויר של הרפובליקה האיסלאמית שיגר מסר מאיים לעבר המערב, ואמר כי במקרה שארצו תותקף - תהפוך מערכת ההגנה מפני טילים שהציבה נאט"ו בטורקיה למטרה על כוונתו. הוא גם האשים כי "נאט"ו מנצלת את טורקיה כדי להציל בעזרתה את המשטר הציוני"

אחמדינג'אד. ארכיון (רויטרס)

הלחץ סביב אירן מתהדק - ובטהרן ממשיכים לשגר איומים, הפעם לעבר טורקיה: מפקד כוחות האוויר של משמרות המהפכה, עמיר עלי חדיג'זה, אמר הערב כי הרפובליקה האיסלאמית תנקוט "תגובה מוחצת לכל מעשה תוקפנות של האויב", וכן הזהיר כי במקרה של תרחיש כזה - יפגעו כוחותיו במערכת ההגנה מפני טילים שהציבה נאט"ו בטורקיה.

"אנו מוכנים ומזומנים להתמודד עם כל איום נגד אירן", אמר חדיג'זה בכינוס של הכוחות המתנדבים של משמרות המהפכה והוסיף: "בין היתר, נוכל להציב על הכוונת את מערכת ההגנה מפני טילים של נאט"ו בטורקיה ואחר כך לפנות ולתקוף מטרות אחרות".

הקצין האירני אף טען כי מערכת ההגנה של חברות הברית הצפון-אטלנטית מהווה "מהלך של רמייה, שכן נאט"ו מנצלת את טורקיה כדי להציל בעזרתה את המשטר הציוני. אנו בטוחים שהמערכת הזאת הוצבה שם על ידי ארצות הברית למען הציוניים באופן כזה שנועד להטעות את כל עמי העולם, אך בעיקר את העם הטורקי".

הוא המשיך להאשים כי "טורקיה מהווה נכס חשוב עבור החברות בנאט"ו, ברית שכיום אינה אלא כיסוי לארצות הברית שמחזקת באמצעות הברית הזאת את המשטר הציוני. אני בטוח שהעם הטורקי המוסלמי יביא לקץ היחסים הללו וינפץ אותם לרסיסים".

בסופ"ש האחרון: חיל הים האירני השיק 3 צוללות חדשות

במקביל לאיומים מצד מנהיגיה, ממשיכה אירן במרוץ להתחמשות. בסוף השבוע שודרג חיל הים של הרפובליקה האיסלאמית בשלוש צוללות חדשות מסוג "גדיר". מפקד הזרוע הימית במשמרות המהפכה, חביבוללה סייארי, התפאר בכך שהמערכות החדשות פותחו בארצו ואמר כי "כל רכיבי הצוללות החדשות, ובהן גם השלדה, המכ"ם המשוכלל ומערכות ההגנה - כולם תוכננו על ידי מומחים אירניים ויוצרו בשטחנו, בסיוע משרד ההגנה".

זמן קצר טרם מסיבת העיתונאים שבה הושקו הצוללות, התבטאו בכירים בצבא אירן ואמרו שאלו יספקו למשמרות המהפכה "יכולת הגנה משופרת על המרחב הימי של המדינה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת