פוטרה המגישה שהעליבה את אובמה

טטיאנה לימנובה עשתה טעות כשחשבה שלא רואים אותה בשידור וכשאמרה את שמו של הנשיא האמריקני ברק אובמה, החוותה לצוות באולפן עם אצבעה האמצעית את דעתה עליו. אולם, לימנובה לא ידעה שמיליונים רואים אותה באותו זמן. רשת החדשות ראתה בהתנהגות "חוסר מקצועיות" ופיטרה את המגישה הוותיקה

ה"אצבע המשולשת" עלתה לה במשרה: ערוץ הטלוויזיה הרוסי REN TV בו שידרה הקריינית שהדהימה את הצופים כשעשתה תנועה מגונה לנשיא ארצות הברית בשידור חי - החליט לפטר את המגישה בעקבות המעשה. זאת, אחרי שהקטע המדובר פורסם בעולם כולו ועורר גל ביקורת.

התכנית שודרה ב-14 בנובמבר, בזמן שהנשיא האמריקני אירח את הארצות החברות ב-APEC במדינת הולדתו הוואי. "דימיטרי מדבדב מונה ליו"ר APEC היום", אמרה המגישה טטיאנה לימנובה. "קודמו בתפקיד היה הנשיא האמריקני ברק אובמה", הוסיפה ובמהירות סימנה את התנועה המגונה לעבר המצלמות.

סוכנות הידיעות הצרפתית מדווחת כי במאי התכנית החליף במהרה לשידור מוקלט של מסיבת עיתונאים בוועידה והסרטון השערורייתי נמחק מארכיון הרשת, התחנה המסחרית הגדולה ברוסיה. לימנובה פוטרה עוד באותו היום והרשת פרסמה הודעה לפיה היא חשבה שהיא אינה נראית בשידור וכי רק הצוות באולפן רואה מה דעתה על הנשיא האמריקני. "הנהלת REN TV רואה בכך הפרה בוטה של משמעת במהלך שידור וחוסר מקצועיות", נכתב בהודעה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת