בגלל טעות בהפלה: שני התאומים מתו

רופאי בית החולים במלבורן, אוסטרליה, בישרו השבוע לאישה הרה כי אחד התאומים ברחמה סובל מפגם חמור - וייעצו לה להפילו כדי להציל את אחיו התאום. אלא שבניתוח נפלה טעות טרגית: המנתחים הוציאו בטעות את העובר הבריא וגרמו למותו, ובעקבות זאת - גם אחיו החולה מת. המשפחה ההמומה שוקלת לתבוע את בית החולים

המנתחים טעו, העוברים מתו. אילוסטרציה (חדשות 2)

טרגדיה קשה במיוחד מעוררת סערה באוסטרליה: עובר בריא בן 32 שבועות הופל בשוגג ומת בבית החולים בעיר מלבורן.

הרופאים בבית החולים סיפרו בתחיל השבוע לאם שנשאה ברחמה תאומים, כי אחד מילדיה סובל מפגם מולד חמור ביותר בלבו - ויש להפילו כדי להציל את העובר השני. האם הסכימה בלית ברירה לעבור הפלה, אלא שבניתוח, הרופאים טעו טעות גורלית וגרמו בשוגג להפלת העובר השני - הבריא.

אבל הטרגדיה לא נגמרת כאן. לפי הדיווח ברשת "סקיי" הבריטית, גם העובר החולה שלקה בלבו מת, לאחר ניתוח קיסרי דחוף.

"היא הלכה לבית החולים עם שני ילדים - וחזרה בלי כלום"

בית החולים בעיר האוסטרלית לא אישר את הפרטים, אך דובר מטעמו מסר כי: "בית החולים המלכותי לנשים יכול לאשר טעות קלינית מצערת שאירעה ביום שלישי. זו טרגדיה איומה ובית החולים מתנצל עמוקות על האובדן שהמטופלת ומשפחתה ספגו. אנו מנהלים חקירה מלאה וממשיכים להציע תמיכה למשפחה ולצוות שהושפע מהמקרה".

חבר קרוב של האם אמר לעיתון האוסטרלי "הראלד סאן" כי "היא הלכה לבית החולים עם שני תינוקות ועכשיו אין לה כלום. כאב לה ללדת את בנה החולה. היא בטראומה".

לפי דיווחים שונים, בעלה של האם, אחות, רופא וטכנאי אולטרה-סאונד שככל הנראה הושפע מאוד מהתקרית, היו בחדר הניתוח בזמן ההליך. המשפחה כעת מנסה להבין כיצד אירעה הטעות הטרגית ושוקלת את צעדיה המשפטיים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת