צפו: אצבע משולשת לאובמה בחדשות

קריינית טלוויזיה רוסיה הניפה את האצבע האמצעית שלה כשאמרה את שמו של הנשיא האמריקני. על רקע המתיחות בין ראשי המעצמות, הרוסים והרפובליקנים בארצות הברית - מתלהבים

קריינית חדשות מובילה בטלוויזיה הרוסית טטיאנה לימנובה נתפסה השבוע במחווה מאוד לא ממלכתית  לנשיא האמריקני ברק אובמה. הקריינית שלפה אצבע משולשת בזמן שדיווחה על הנשיא האמריקני בשידור ישיר - וושינגטון זועמת.

האצבע הונפה בשידור חי ברשת REN TV הפרטית והפך ללהיט ברשת. לאחד הקישורים ביו טיוב נכנסו יותר מחצי מיליון גולשים מכל רחבי העולם.

טטיאנה לימנובה, קריינית בכירה שזכתה במספר פרסים על עבודתה, קוראת את הטקסט על מינוי הנשיא הרוסי מדבדב לראשות ארגון שיתוף פעולה אסייאתי ומדינות האוקיאנוס השקט. היא מספרת כי מי שנשא בתפקיד לפניו הוא אובמה. בזמן שאמרה את שמו – הניפה אצבע משולשת.

מחווה מייצגת

120 מיליון אנשים ברוסיה ראו את השידור. מנהלי התחנה אומרים שטטיאנה חשבה שהבימאי משדר באותו הרגע את תמונותיו של הנשיא מדבדב ולא הייתה מודעת לכך שהבימאי בחר להעביר את המצלמה מהאולפן.

עובד אחר אמר שהמחווה הלא עדינה הופנתה לאחד מעובדי הבמה ולא לנשיא אובמה. רשת הטלוויזיה הרוסית, REN TV החלה את דרכה כרשת שידור ליברלית, אבל במהלך שנות פעילותה, ראשיה התקרבו לראש הממשלה ולדימיר פוטין שעל פי הטענות שולט היום בלוח השידורים והמינויים ברשת הרוסית.

האירוע לא מוסיף ליחסים המצטננים בין מוסקבה לוושינגטון, אובמה אמר השבוע שהוא לא מתכוון להמשיך ולקיים שיתוף מידע על כוחות אמריקנים בשטחה של אירופה, וויכוח נוסף בין שתי המעצמות עדיים לא נפתר - הוויכוח על הצבת טילים של ברית נאט"ו בשטח מזרח אירופה, התכנית שמעצבנת את יושבי הקרמלין יותר מכל. ראשי הערוץ אמרו שאין להם שום כוונה לנזוף או להעניש את הקריינית המנוסה בעלת האצבע החצופה.

הקטע שודר לראשונה בתכנית "שש" עם עודד בן עמי

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת