הרפובליקני רון פול: "למה שארה"ב תהיה מחויבת לישראל?"

בעימות רפובליקני לקראת הפריימריז במפלגה שהתקיים אתמול, עמד הנושא של תקיפה ישראלית באירן במוקד הדיונים. בין המועמדים התגלו חילוקי דעות קשים. המועמד הרמן קיין הבהיר כי יתמוך במהלך של תקיפה ישראלית ולעומתו המועמד רון פול היה חד משמעי בהתנגדותו לכל סיוע לישראל: "מדוע נשלח את כספנו לישראל?"

חילוקי דעות בתוך המפלגה הרפובליקנית בנוגע לתגובה האמריקנית במקרה של מתקפה צבאית ישראלית על מתקני הגרעין באירן. הנושא הזה ונושאים נוספים עמדו במרכז עימות מועמדי המפלגה שנערך אמש בוושינגטון, לקראת הפריימריז לנשיאות ארצות הברית ב-2012.

המתמודד רון פול טען כי ארצות הברית לא צריכה להתערב בנעשה. "לישראל יש 200 או 300 טילים גרעיניים והיא יכולה לדאוג לעצמה. למה שאנחנו נהיה מחויבים? אפילו אין לנו ברית עם ישראל. מדוע אנחנו מחויבים אוטומטית לשלוח את ילדינו ולהעניק מימון בלתי פוסק לישראל", דברי פול.

לעומתו המתמודד הרמן קיין שנופל בסקרי דעת הקהל אחרי שטעה מספר פעמים בנושא מדיניות חוץ, דווקא צידד במעורבות אמריקנית. "אם לישראל תהיה תכנית מהימנה לתקיפה באירן שתיראה כבעלת סיכויי הצלחה גבוהים, אני בהחלט אתמוך בישראל", הבהיר קיין.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת