רוסיה מגנה את הסנקציות האמריקניות נגד אירן

מוסקבה מתייחסת הבוקר בביטול להצעת המערב להטיל סבב סנקציות נוקשה יותר נגד אירן. במשרד החוץ הרוסי טוענים שסבב סנקציות נוסף נוגד את החוק הבינלאומי. ובאירן, כצפוי, התייחסו להכרזה בביטול: "אין לכך השפעה של ממש"

נשיא רוסיה ואחמדינג'אד. מעדיף לדבר (רויטרס)

רוסיה יוצאת נגד הסנקציות הכלכליות על אירן, עליהן הכריזה הלילה ארצות הברית. במשרד החוץ הרוסי מגדירים את הסנקציות "בלתי מתקבלות על הדעת" וטוענים שהיוזמה האמריקנית מזיקה לסיכויים לחידוש השיחות על תכנית הגרעין האירנית.

ההצהרה הנחרצת של אנשי הממשל במוסקבה מדגישה שוב את עמדתה של רוסיה, שמתנגדת להטלת סנקציות מעבר לאלו עליהן הוסכם במועצת הביטחון של האו"ם. "אנחנו אומרים, שוב, הפדרציה הרוסית רואה בצעדים הקיצונים האלה צעד בלתי מתקבל על הדעת, שנוגד את החוק הבינלאומי", הצהיר דובר משרד החוץ הרוסי אלכסנדר לוקשביץ'.

על פי התגובה הרוסית להצעת הסנקציות האמריקניות, אין סיכוי של ממש שהדוח האחרון של הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית ישנה ולו במעט את יחסה של מוסקבה לממשל האירני. "הצעדים האלה מהווים נזק של ממש לשיחות בונות שאנו מנסים לנהל עם אירן", הוסיף לוקשוביץ'.

אירן, מצידה, מתייחסת בביטול להצהרה מוושינגטון. בטהרן אומרים שאין בהכרזה יותר מ"תרגיל תעמולתי" וכי הסנקציות לא יהוו נזק של ממש לכלכלה. דובר משרד החוץ האירני ראמין מהמנפרסאט אמר במסיבת עיתונאים שריכז בטהרן, כי "אנו מגנים צעדים שכאלה, אין להם השפעה של ממש".

אמש הציגו מזכירת המדינה האמריקנית הילרי קלינטון ושר האוצר טים גייטנר את הסנקציות הנוספות שיוטלו על אירן. קלינטון ציינה כי בימים האחרונים הובאו ראיות חדשות אשר על פיהן אירן מפירה את הנורמות הבינלאומיות באמצעות הניסיון האחרון לחסל את שגריר סעודיה בארה"ב, וכן המשך פעילותה למען השגת נשק גרעיני. "חייבות להיות השלכות להתנהגות שכזאת", הדגישה מזכירת המדינה. "המסר ברור: אם אירן תמשיך, היא תסבול לחץ בינלאומי".

התשובה האירנית: מערכת טילים מתקדמת נגד מטוסים

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת