צרפת: נערה בת 13 נאנסה, נרצחה ונשרפה

פרשת רצח מזעזע במיוחד מסעירה את צרפת. גופתה של נערה בת 13 נמצאה סמוך לפנימייה בה למדה לאחר שנאנסה, נרצחה ונשרפה. החשוד ברצח הוא נער בן 17 שלמד באותו בית הספר. בעבר, אותו הנער נכלא לאחר שהורשע באונס נערה אחרת. כעת הורי הנרצחת טוענים כי היה ניתן להציל את בתם

נאנסה ונרצחה. אגנס מרין, ארכיון (סוכנויות הידיעות)

הלם כבד בצרפת בעקבות מקרה אונס ורצח מזעזע של נערה בת 13: נער בן 17 נעצר בחשד שאנס, ולאחר מכן רצח ושרף את גופתה של אגנס מרין, שלמדה איתו בפנימייה בדרום-מרכז צרפת. משפחתה של הנערה זועמת, לאחר שהתגלה כי החשוד ברצח ריצה עונש מאסר בשנה שעברה בגין אונס נערה אחרת - ועדיין התקבל לבית הספר הפרטי.

מחקירת המשטרה המקומית מתברר כי הנער החשוד ברצח הודה כי פיתה את אגנס מרין בת ה-13 לצאת מגבולות פנימיית שמבון סור-ליניון בה למדו, כדי ללכת לקטוף פטריות. החשוד הודה כי בזמן שהיו שניהם לבדם, הוא אנס אותה, רצח אותה ולאחר מכן שרף את גופתה.

"היא נרצחה בצורה אלימה וברוטלית ביותר", אמר התובע בתיק וציין כי החשוד במעשה נעזר בכמה אביזרים. לדבריו, הנער שהודה במעשה היה בעיקרון צעיר שקט ומחונך "שלא נראה מסוכן". לאחר שהתברר כי החשוד ריצה ארבעה חודשי מאסר בגין אונס של נערה אחרת בת 15, שר המשפטים במדינה הורה על חקירה במטרה לבדוק האם היה כשל במערכת המשפט או במערכת החינוך שאיפשר את הרצח הנורא.

הנהלת בית הספר: לא ידענו על עברו

"הנסיבות היו זהות, רק הקורבן הראשון נשאר בחיים", אמר התובע במשפט. אך למרות אזהרות מצד הנערה הראשונה שהותקפה ובני משפחתה, הפסיכיאטרים שטיפלו בנער לא האמינו שהוא מהווה איום על הסובבים אותו, וכי הוא יכול להסתגל ולהשתלב באופן נורמלי. לכן הוא שוחרר ממעצר לפני המשפט בעניינו, נגמל מהתמכרות לסמים והתחייב לקבל טיפול פסיכיאטרי קבוע.

הוריו של הנער, מורה ועובד בית חולים, עברו להתגורר במחוז אחר לאחר שמספר בתי ספר באזור מגוריהם סירבו לקבל את הנער. לבסוף הוא התקבל לפנימיית שמבון סור-ליניון, שחרטה על דגלה כי היא מעניקה "הזדמנות שנייה" לתלמידים עם בעיות. לדברי הנהלת בית הספר, הם היו מודעים כי היו לנער מספר היתקלויות עם החוק, אך הם לא היו מודעים לאופי העבירות שאותן ביצע בעבר. לטענתם, הם גילו את האמת המפחידה לגביו, רק במועד בו נחשפה גם להוריה של אגנס.

למרות זאת, הוריה של אגנס טוענים כי היה ניתן למנוע את הרצח הנורא. "נציגי בית הספר אמרו לנו מול עדים, כי הם היו מודעים לעברו וכי הם ידעו עוד מחודש יוני כי הוא היה מעורב בפרשה עם נערה אחרת", אמר אביה של אגנס. כעת המשטרה ממשיכה לחקור האם באמת היה ניתן למנוע את הטרגדיה הזו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק