צבעה שיער, התמוטטה ונכנסה לתרדמת

כלי התקשורת בבריטניה סוערים לאחר שאישה בת 38, אם ל-2 ילדים שהשתמשה בערכה ביתית לצביעת שיער של חברת "לוריאל", התמוטטה ואושפזה במצב קריטי בבית החולים. בני משפחתה מעריכים כי היא סבלה מתגובה לחומר כימי שהיה בצבע בו השתמשה. תגובת לוריאל: ממליצים לבדוק רגישות לפני השימוש

התמוטטה לאחר שימוש בצבע שיער. ג'וליה מקי (חדשות 2)

צבע לשיער - סכנת חיים? אישה בת 38 ואם לשני ילדים מבריטניה נאבקת כעת על חייה, לאחר שהתמוטטה ככל הנראה בעקבות שימוש בערכת צבע ביתית לשיער של חברת "לוריאל".

בני משפחתה של האשה, ג'וליה מקייב, טוענים כי היא נפגעה מחומר כימי שהיה בצבע השיער בו השתמשה בביתה. נכון לשעה זו, ג'וליה נמצאת בתרדמת, מחוברת למכשירי נשימה בבית החולים והרופאים נאבקים על חייה.

על פי הדיווחים בממלכה, ג'וליה השתמשה בצבע שיער כהה של חברת "לוריאל", ולפתע החלה לחוש ברע. היא אמרה לבעלה כי היא "לא מרגישה טוב ומתקשה לנשום", והוא מיהר לקחת את רעייתו לבית החולים הקרוב לביתם, שם אושפזה מיד במחלקה לטיפול נמרץ.

לוריאל: ממליצים לבחון רגישות לפני השימוש

"היא בתרדמת. אנחנו דיברנו עם הרופאים והם אמרו לנו פחות או יותר כי יש סבירות גבוהה שהיא תישאר במצב בו היא נמצאת עכשיו. אבל יכול להיות שהיא לא תשרוד", סיפר אביה והוסיף בצער: "הם לא נותנים לנו תקווה, זה קשה להפנים".

לדברי אביה של ג'וליה, חומר כימי המכונה PPD, המצוי ברוב צבעי השיער, הוא שגרם למצבה הקשה של בתו. ה-PPD נפוץ מאוד בתכשירים לצביעת שיער מכיוון שהוא ידוע כמעניק מראה טבעי, אך עם זאת הוא עלול לגרום לבעיות עור ובמקרים נדירים אף לתגובות אלרגיות.

מחברת לוריאל נמסר בתגובה: "לוריאל מודאגת מאוד לשמוע על המקרה החמור, אין בידינו את פרטי המקרה ולכן לא יהיה זה נכון להגיב, אולם אנחנו נעשה כל שביכולתנו כדי לעזור למשפחה של גברת מקייב ולצוות הרפואי, עם כל מידע שהם יזדקקו לו כדי לקבוע מה קרה. מעבר לבדיקות הבטיחות של לוריאל".

"נושא הבטיחות הוא בראש מעייניה של לוריאל, ואנו כמובן ממלאים בקפידה אחר החקיקה האירופאית הבינלאומית העדכנית בבחירת המרכיבים שבהם משתמשים. לוריאל ממליצה לכל המשתמשים במשך שנים רבות לבצע מבחן רגישות עור לפני כל שימוש בכל ערכת צביעה 48 שעות לפני השימוש בצבע, ואמצעי זהירות אלו מסומנים בצורה ברורה ומפורטת על כל האריזות של צבעי השיער שלנו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק