דיווח: "חיזבאללה חשף ולכד סוכני CIA"

סוכנות הידיעות AP מצטטת גורמים רשמיים בוושינגטון, שדיווחו על לכידתם ש מספר אנשי סוכנות הביון האמריקני ה-CIA. מהדיווח לא ברור כמה סוכנים נתפסו, אך נטען שאנשי הסוכנות לא הופתעו כששמעו שהסוכנים נחשפו

נסראללה הזהיר (חדשות 2)

סוכני הביון האמריקני ה-CIA, שפעלו בלבנון בחודשים האחרונים, נחשפו ונתפסו על ידי אנשי חיזבאללה, כך מפרסמת סוכנות הידיעות AP. על פי הפרסום בסוכנות הידיעות האמריקנית, ראשי הארגון ידעו על האפשרות שאנשיהם ייעצרו עוד לפני שנלכדו. בדיווח לא מציינים את מספר הסוכנים שנעצרו.

מנהיג חיזבאללה, השיח חסן נסראללה, הודיע בקיץ האחרון שהצליח לעלות על עקבותיהם של שני אנשי CIA שחדרו לארגון. גורמים רשמיים בשגרירות ארצות הברית בבירות מכחישים את הדיווחים ואת ההאשמות על הפעלת סוכנים בשטח לבנון, אבל מומחים ומקורבים לנושא אומרים לסוכנות הידיעות ש"הדברים קרו, ושהנזק ממשיך לגרום נזק".

על פי הדיווח, במהלך החודשים האחרונים, סוכני הביון האמריקנים פעלו בתוך הארגון שנחשב בוושינגטון לארגון טרור, ומוגדר בן בריתה של אירן. על פי הדיווח, למרות שהסוכנות עשתה כמיטב יכולתה להזהיר את סוכניה לפני שחיזבאללה ישים עליהם את ידיו, הם נעצרו בסופו של דבר. סוכנות הידיעות מצטטת גורמים רשמיים בוושינגטון שאמרו לסוכנות הידיעות AP כי בדרך כלל מדובר ב"עסק מאוד מסוכן ואנשים נהרגים, אבל עכשיו הנזק לסוכנות הריגול שפועלת בלבנון גדול יותר מהרגיל".

המערב מאבד את המודיעין שלו באירן וגרורותיה

ההסתבכות בלבנון, על פי הגורמים בוושינגטון, היא רק חלק מסדרת "נפילות" של סוכנות הביון האמריקנית. האחרונה שבהן היא חיסולם של שבעה סוכנים, ופציעה של שישה נוספים בעיר קוסט שבאפגניסטן בשנת 2009.
בשנה שעברה, אמר מזכיר ההגנה של ארצות הברית ליאון פנטה כי "הסוכנות צריכה להפגין יותר עירנות בסיכול מודיעין" . ה-CIA ידע היטב שאנשיו פגיעים היום בלבנון. גורמים בארגון הוזהרו, כולל אלו שאחראים לפעילות בלבנון ומרכזים אותה ממטה הסוכנות בלאנגלי, שבוורג'יניה.

הסוכנות אמרה בתגובה לשאלות כתבי סוכנות הידיעות כי "חיזבאללה הוא אויב מתוחכם שאחראי למותם של יותר אמריקנים מכל קבוצת טרור אחרת שפעלה לפני ה-11.9", וציינו כי הסוכנות כלל לא מזלזלת בו". אחד הבכירים ציין שבשנים האחרונות, "עוד לפני ארצות הברית, גם ישראל ובריטניה החלו לאבד את הקשר עם המרגלים באירן".

בשנה שעברה, הצהיר משרד המדינה האמריקני שחיזבאללה "הוא ארגון הטרור עם היכולות הטכניות הגבוהות ביותר". על פי ההערכות , הארגון מקבל 100 מיליון עד 200 מיליון דולר לשנה מטהרן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת