סנקציות נוספות יוטלו על אירן

על רקע הלחץ הבינלאומי בעקבות פרסום דוח סבא"א, ארה"ב צפויה להודיע היום על סנקציות נוספות נגד אירן. הסנקציות ימנעו קשרי מסחר עם אירן, אך לא ישפיעו על הבנק המרכזי, מחשש לעלייה במחירי הנפט

סנקציות נוספות נגד משטר אחמדינג'אד (חדשות 2)

ממשל אובמה צפוי להודיע היום על סנקציות חדשות שיוטלו אירן, כך מסרו גורמים דיפלומטיים המקורבים לתכנית לרשת CNN. הסנקציות יצטרפו לאיסור הקיים היום על חברות אמריקניות לסחור עם חברות מאירן.

במסגרת הסנקציות החדשות, חברות שיקיימו קשרי מסחר עם התעשייה הפטרוכימית באירן, יוחרמו בשווקים בארצות הברית. במחלק המדינה של ארצות הברית מקווים שהסנקציות החדשות יפגעו גם בישויות אירניות וגם בכאלו המשקיעות במדינה הפרסית, אולם לפי שעה סרבו במשרד החוץ של ארצות הברית להגיב באופן רשמי לדיווח.

ארצות הברית צפויה להודיע היום על הצעדים נגד משטרו של אחמדינג'אד, שצפויים להתבסס על הסנקציות הקיימות בתחום תעשיית הנפט והגז. בארצות הברית מקווים שהאיסורים שיוטלו היום יצטרפו בעתיד לסנקציות נוספות עליהן יוחלט בעקבות דוח הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית, שחשף כי אירן פועלת להשגת נשק גרעיני.

לצד הרצון למנוע מאירן להמשיך בתכנית הגרעין בכל הכלים האפשריים, אובמה ניצב בפני לחץ כבד שלא להגביל את פעילות הבנק המרכזי של אירן. בשבוע שעבר, הציע הסנטור הרפובליקני מארק קירק תיקון לפיו הסנקציות יוטלו גם על מוסדות פיננסיים זרים, אולם פקידים אמריקנים הזהירו את הממשל מפני צעד כזה שעלול להביא להעלאת מחירי הנפט, ולפגוע בכלכלת ארצות הברית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת